Kraków: wielkanocne śniadania dla pracowników miejskich szpitali

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 12 kwietnia 2020 09:50

Ponad 400 pakietów świeżo przygotowanych śniadań wielkanocnych dla pracowników służby zdrowia zostało w niedzielę (12 kwietnia) rano dostarczonych do krakowskich szpitali. Posiłki zostały przygotowane przez sieć Rodzinnych Restauracji we współpracy z miastem Kraków.

Wielkanocne śniadanie zostało przygotowane dla ponad 400 osób przez pracowników sieci Rodzinnych Restauracji. Fot. Jarosław Pocztarski/Flickr CC BY 2.0 (zdj. ilustracyjne)

Jak podkreślił prezydent Krakowa Jacek Majchrowski, wielkanocne śniadanie jest symbolicznym podziękowaniem służbom medycznym - lekarzom, pielęgniarkom, salowym, personelowi technicznemu za olbrzymi wysiłek i zaangażowanie w walkę z koronawirusem.

- Walcząc o życie i zdrowie pacjentów, pozostają oni na dyżurach, w szpitalach, przy łóżkach ciężko chorych osób. Nie zastąpimy rodzinnej atmosfery, ale chciałbym zaprosić na świąteczny poczęstunek i w ten sposób pokazać naszą wdzięczność, wdzięczność wszystkich krakowian za poświęcenie, z jakim nasze służby medyczne pomagają pacjentom - powiedział Majchrowski.

W niedzielny poranek świąteczny poczęstunek, składający się z tradycyjnych potraw - jajek, chleba, wędlin, chrzanu, mazurka, wielkanocnej babki, został przekazany pracownikom Specjalistycznego Szpitala Miejskiego im. S. Żeromskiego, Szpitala Miejskiego Specjalistycznego im. G. Narutowicza oraz Miejskiego Centrum Opieki w Krakowie.

Wielkanocne śniadanie zostało przygotowane dla ponad 400 osób przez pracowników sieci Rodzinnych Restauracji. - Wspólnym wysiłkiem i pracą w dni świąteczne wszystkich pracowników naszych restauracji, mamy nadzieję, że uda nam się przygotować namiastkę świątecznego klimatu oraz wielkanocnej tradycji - ocenił Tomasz Górzyński, szef tej sieci.

Restauracje te od połowy marca codziennie dostarczają darmowe posiłki dla personelu krakowskich szpitali oraz sanepidu; do tej pory dowieziono już ponad 3 tys. porcji.

PAP - Rafał Grzyb

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum