Kraków: wiedeńscy muzycy zagrają dla chorych dzieci

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 21 stycznia 2012 14:51

Wiedeńscy muzycy wystąpią w niedzielę w Krakowie z charytatywnym "Koncertem wiedeńskim dla małych serc", z którego dochód przeznaczony będzie na rzecz Kliniki Kardiochirurgii Dziecięcej w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie-Prokocimu.

Muzycy ze stolicy Austrii zagrają dla krakowskiego szpitala już po raz czwarty. Na scenie w auli Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego wystąpi zespół solistów wiedeńskich pod dyrekcją Piotra Gładkiego. Gwiazdą wieczoru będzie solista Opery Wiedeńskiej, tenor Mehrzad Montazeri oraz Ewelina Szybilska (sopran).

Program wieczoru, oparty na muzyce Johanna Straussa, będzie nawiązywał do tradycyjnego noworocznego koncertu w Wiedniu. Poprowadzi go Marek Pacuła.

Jak wyjaśnił prof. Janusz Skalski, szef Kliniki Kardiochirurgii Dziecięcej Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego, tegoroczna zbiórka zostanie przeznaczona na wybudowanie w Krakowie nowoczesnej hybrydowej sali operacyjnej z przeznaczeniem do wieloetapowego leczenia operacyjnego najcięższych wad serca u dzieci.

- Rozpoczęliśmy zbiórkę pieniędzy na ten ambitny cel, mając świadomość jak poważnego przedsięwzięcia się podejmujemy. Jesteśmy dopiero na początku drogi zdobywania funduszy na to niezwykle kosztowne przedsięwzięcie - zaznaczył prof. Skalski.

W Klinice Kardiochirurgii Dziecięcej Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie rocznie wykonuje się ponad 400 operacji. Większość pacjentów to noworodki, które dzięki specjalistycznej pomocy mogą żyć, chociaż przyszły na świat bardzo chore.

Organizatorami koncertu są Fundacja Schola Cordis - Wspierania Kardiochirurgii Dziecięcej, Klinika Kardiochirurgii Dziecięcej w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie.
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum