Kraków: szpital im. Jana Pawła II zaprasza na Dzień Otwarty

Autor: GUBAŁA Katarzyna • Źródło: KG/Rynek Zdrowia   • 03 października 2017 18:50

W ramach Dnia Otwartego w czwartek (5 października) w Krakowskim Szpitalu Specjalistyczny im. Jana Pawła II czekają bezpłatne porady specjalistów, wykład zgłębiający tajniki udzielania pierwszej pomocy oraz emisja filmu o szpitalu, który w tym roku obchodzi jubileusz 100-lecia istnienia oraz 20-lecia wizyty św. Jana Pawła II w placówce.

Kraków: szpital im. Jana Pawła II zaprasza na Dzień Otwarty
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Dzień Otwarty krakowskiego szpitala odbędzie się 5 października br. w godzinach 10-15 w szpitalnym Centrum KonferencyjnoSzkoleniowym przy ul. Prądnickiej 80 (Pawilon A-V).

Anna Prokop-Staszecka, dyrektor szpitala, zaprasza na Dni Otwarte nie tylko krakowian, ale wszystkich chętnych z Małopolski: - Niech będzie to nasze wspólne działanie na rzecz mieszkańców całego województwa. Mając na względzie to, jak ważna jest profilaktyka zdrowotna, jestem przekonana, że wielu z nich będzie chciało skorzystać z okazji do rozmów z lekarzami i uczestnictwa w szkoleniach z zakresu pierwszej pomocy.

Dzień Otwarty zacznie się od emisji filmu o historii szpitala. Okazja jest idealna, bo placówka obchodzi w tym roku jubileusz 100-lecia. Później prof. dr hab. Janusz Andres zapyta w trakcie swojego wykładu otwartego ''Czy umiesz udzielić pierwszej pomocy?''. To doskonała okazja do zgłębienia tajników wiedzy ratującej życie pod okiem samego Prezesa Polskiej Rady Resuscytacji.

Na poradę od specjalistów często trzeba czekać tygodniami, dlatego z pewnością nie
zabraknie chętnych do skorzystania z pomocy specjalistów takich dziedzin, jak kardiologia, kardiochirurgia, pulmonologia, interna, pediatria, neurologia, onkologia czy dietetyka, który wykona analizę składu ciała przy użyciu wskaźnika BMI. Szpital zapewni też pomiary ciśnienia tętniczego.

Z kolei pod okiem fizjoterapeuty przeprowadzony zostanie instruktaż ćwiczeń dla tych osób, które cierpią na bóle kręgosłupa (liczba miejsc ograniczona, obowiązują zapisy).

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze