Kraków: studenci wyprodukowali ok. 3 tys. przyłbic; chcą zrobić 10 tys.

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 06 kwietnia 2020 21:34

Ok. 3 tys. przyłbic ochronnych wyprodukowano podczas akcji "Przyłbica dla medyka", organizowanej przez studentów Wydziału Lekarskiego UJ. Organizatorzy liczą, że uda się im wykonać nawet 10 tys. sztuk.

FOT. Shutterstock (zdjęcie ilustracyjne)

Akcja "Przyłbica dla medyka" rozpoczęła się pod koniec marca i zakładała wyprodukowanie co najmniej 2 tys. przyłbic. Zgłaszający się do udziału w niej otrzymali instrukcje obsługi.

- Przyłbice przekazujemy na bieżąco, około dwa dni po wyprodukowaniu - powiedział w poniedziałek (6 kwietnia) PAP Klaudiusz Bolt z Samorządu Studentów Wydziału Lekarskiego UJ CM, który zainicjował akcję.

Przyłbice trafiły już do pięciu szpitali: Szpitala Uniwersyteckiego, Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego, Szpitala Specjalistycznego im. Józefa Dietla, Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II oraz Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Żeromskiego.

Jak dotąd w akcję zaangażowało się blisko 320 wolontariuszy, głównie studentów UJ. - Wierzymy że dzięki naszym wspaniałym wolontariuszom szybko sprostamy wyzwaniu i wspomożemy krakowskich medyków - podkreślił Bolt.

Przyłbica to uzupełniający element odzieży ochronnej, który zmniejsza ryzyko związane z zakażeniami przenoszonymi drogą kropelkową. Chroni także błony śluzowe ust, oczu i nosa przed kontaktem, np. z zanieczyszczonymi dłońmi czy przedmiotami.

Beata Kołodziej

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum