Kraków: siedziby organów dzielnic będą przystosowane dla niepełnosprawnych

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 29 sierpnia 2019 07:57

Przystosowania siedzib organów dzielnic Krakowa do potrzeb osób niepełnosprawnych domagają się krakowscy radni. W środę (28 sierpnia) w przyjętej uchwale zobowiązali prezydenta miasta do działań w tym kierunku.

Kraków: siedziby organów dzielnic będą przystosowane dla niepełnosprawnych
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Projektodawca uchwały i przewodniczący Rady Miasta Krakowa Dominik Jaśkowiec powiedział PAP, że niedostosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych jest 10 z 18 siedzib organów dzielnic miasta.

Zgodnie z przyjętą jednomyślnie w środę uchwałą kierunkową prezydent miasta będzie prowadził działania, które doprowadzą do przystosowania tych budynków dla osób niepełnosprawnych. Chodzi przede wszystkim o likwidację barier architektonicznych. Dzięki zmianom w budynkach osoby z niepełnosprawnościami - jak czytamy w uzasadnieniu uchwały - miałyby bezpośredni dostęp do członków rad dzielnic i mogłyby brać udział w posiedzeniach tych rad.

Radni zakładają, że do 2022 r. 10 siedzib zostanie przystosowanych do potrzeb niepełnosprawnych. Termin taki wynika z przyjętego w maju przez Kraków powiatowego programu działania na rzecz osób niepełnosprawnych na latach 2019-2020. Program określa dziewięć priorytetów, a trzecim z nich jest dostępność.

- Wszystkie budynki użyteczności publicznej powinny być dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych - mówił podczas środowej sesji Jaśkowiec.

Z kolei Józef Jałocha z klubu radnych PiS ocenił, że być może lepsze niż modernizacja byłoby przeniesienie siedzib do nowszych budynków.

Beata Kołodziej (PAP)

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze