Kraków: ruszyły zapisy na 8. charytatywny bieg dla Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego

Autor: rmf24.pl/Rynek Zdrowia • • 19 czerwca 2019 08:53

Wielkiej biegowej imprezie, która odbędzie się w ostatnim dniu sierpnia i jest przygotowana dla ponad trzech i pół tysiąca uczestników przyświeca szczytny cel - zebranie środków na zakup ultradźwiękowego noża do usuwania tkanek nowotworowych u małych pacjentów Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie.

Kraków: ruszyły zapisy na 8. charytatywny bieg dla Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego
Fot. Raúl González/Flickr(CC BY 2.0)

Ruszyły już zapisy na 8. Edycję charytatywnego biegu Fundacji Tesco, który zostanie przeprowadzony 31 sierpnia. Jego uczestnicy będą mogli wystartować w biegu głównym na 10 kilometrów, rodzinnym na 3,5 km, biegu na szpilkach na 100 metrów oraz w krótkich biegach dla dzieci.

Uczestnicy biegu co roku pomagają wyposażyć Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie o kolejny sprzęt i aparaturę. Do tej pory możliwe było wyremontowanie czy wyposażenie różnych części szpitala, w tym zakup prodrobota, aparatu Carpie Diem czy karetki neonatologicznej. Przez cały okres trwania biegów, szpitalowi udało się już przekazać około milion złotych.

W tym roku celem jest zebranie środków na zakup ultradźwiękowego noża - Cavitron Ultrasonic Surgical Aspirator to urządzenie chirurgiczne przeznaczone do małoinwazyjnego usuwania zmian w narządach tkankowych, głównie mózgu, ale także wątrobie, trzustce czy nerkach. Aparat jest standardowym wyposażeniem bloku operacyjnego. Taki nóż szpital w Prokocimiu posiada już od 10 lat, ale z uwagi na jego wysłużenie koniecznie potrzebny jest zakup nowego.

Więcej: www.rmf24.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum