Kraków: ruszyły zapisy do charytatywnego biegu Business Run

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 12 maja 2014 14:32

W poniedziałek (12 maja) rozpoczęła się rejestracja do startu w charytatywnym biegu sztafetowym Kraków Business Run. W tym roku pieniądze zbierane są na zakup protezy nogi dla 32-letniego Daniela Budziaka, podopiecznego Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty.

Pomysłodawcy liczą, że w imprezie organizowanej 14 września w centrum Krakowa weźmie udział ok. trzech tys. biegaczy. Będą oni rywalizować w pięcioosobowych zespołach (każdy z nich ma przebiec 3,8 km).

Do udziału w biegu zaproszeni są wszyscy, a zwłaszcza krakowskie i małopolskie firmy. Wystarczy zgłosić do udziału w sztafecie 5-osobowe zespoły. Rejestracji można dokonać poprzez stronę internetową.

- Po 11 latach choroby amputowano mi lewą nogę. Mam nadzieję, że profesjonalna proteza pozwoli mi wrócić do normalnego życia - powiedział PAP Budziak. Mieszkający w Rabie Wyżnej 32-latek chce znowu prowadzić samodzielny warsztat, w którym produkuje balustrady i bramy.

W tym roku biegi z cyklu Businnes Run odbędą się 14 września nie tylko w Krakowie, ale także w czterech innych miastach Polski: Łodzi, Warszawie, Katowicach, Poznaniu (w tych dwóch ostatnich drugi raz z rzędu).

W 2013 r. ponad 400 tys. zł przyniosły łącznie trzy sztafetowe biegi charytatywne, które odbyły się w Krakowie, Poznaniu i Katowicach. W ubiegłym roku w Krakow Business Run wzięło udział 2,2 tys. osób.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum