Kraków: ruszyła żonkilowa akcja dla hospicjum

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 17 marca 2013 13:49

Do 26 maja br. organizowane będą kwesty, akcje edukacyjne, konkursy i koncerty w ramach rozpoczętej w niedzielę (17 marca) akcji charytatywnej na rzecz Hospicjum św. Łazarza w Krakowie.

Kraków: ruszyła żonkilowa akcja dla hospicjum

Puszki na datki staną w hipermarketach oraz w 400 punktach usługowo-handlowych w Krakowie i okolicach. Pieniądze będą też zbierane w szkołach i na uczelniach.

Tegoroczna edycja akcji "Pola nadziei" rozpoczęła się niedzielną kwestą przed krakowskimi kościołami. Wolontariusze zbierali datki na rzecz Hospicjum św. Łazarza, które pomaga nieuleczalnie chorym. Tym razem akcja odbywa się pod hasłem "Pola Nadziei - radość pomagania".

- Mamy nadzieję, że i w tym roku krakowianie włączą się w żonkilową akcję. Dla naszego hospicjum liczy się każdy, nawet najmniejszy datek. Bez pomocy darczyńców hospicjum nie mogłoby działać - powiedziała PAP koordynatorka "Pól nadziei" Renata Połomska. Podkreśliła, że akcja jest także okazją do promowania idei opieki hospicyjnej oraz uwrażliwiania dzieci i młodzieży na potrzeby ludzi chorych i niepełnosprawnych.

W tym roku zaplanowano m.in. konkurs literacki "Radość pomagania" dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalistów, konkursy plastyczne oraz "Żonkilowe dyktando" dla członków Szkolnych Klubów Przyjaciół Żonkila, których jest obecnie 25, a które od lat wspierają hospicjum. Szczegóły konkursów podano na stronie www.polanadziei.pl.

Symbolem akcji są żonkile: prawdziwe, kwitnące na klombach w różnych punktach miastach i sztuczne, które przypinane są do ubrań ofiarodawców.

"Pola Nadziei" narodziły się w Wielkiej Brytanii. Program został stworzony przez organizację charytatywną Marie Curie Cancer Care (MCCC). Pierwsze żonkilowe pola nadziei zakwitły w Krakowie w 1998 r., a od 2003 r. kwitną także w innych miastach Polski - obecnie w 36.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum