Kraków: ruszają zapisy na bieg PCK. To wyraz solidarności z dawcami krwi

Autor: PCK/Rynek Zdrowia • • 31 lipca 2019 09:32

Rozpoczęły się zapisy na 6.KrwioBIEG Kraków, największą imprezę sportową Polskiego Czerwonego Krzyża. 5 października Bulwarami Wiślanymi w Krakowie pobiegnie tysiąc osób w geście solidarności z honorowymi dawcami krwi.

Kraków: ruszają zapisy na bieg PCK. To wyraz solidarności z dawcami krwi
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Organizatorem KrwioBIEGU jest Małopolski Oddział Okręgowy PCK.

- Inicjatywa powstała z połączenia dwóch rodzajów pomagania: zarówno sobie poprzez bieganie dla własnego zdrowia, jak również z potrzeby promowania i wyrażania solidarności z tymi, którzy oddają krew, czyli pomagają i ratują innych. Pomagamy sobie, pomagamy innym - przekonuje Małgorzata Pyka, dyrektor Oddziału.

Tegoroczny 6.KrwioBIEG Kraków to 5 kategorii biegów: 500 m dla dzieci w wieku 3-10 lat, 1 000 m dla młodzieży w wieku 11-16 lat, 5 i 10 km dla osób w wieku powyżej 16 lat, a także 5 km marszobiegu z kijkami nordic walking dla osób powyżej 55 roku życia.

Do wyboru jest 8 pakietów startowych, w tym pakiet Firma dla grup i Wirtualny Biegacz dla osób wspierających wydarzenie w formie darowizny. Formuła imprezy zakłada udział nie więcej niż 1 000 osób. Sześć lat temu do pierwszego KrwioBIEGU przystąpiło 150 uczestników. W ubiegłym roku w imprezie uczestniczyło już 907 biegaczy.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze