Kraków: prezenty dla małych pacjentów zamiast kwiatów dla promotorów

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 08 lipca 2013 13:49

Kredki i zabawki dla chorych dzieci, pacjentów ZOZ MSW w Krakowie, zamiast kwiatów dla promotorów i recenzentów prac magisterskich - taką akcję zorganizowali studenci dziennikarstwa UJ.

Kraków: prezenty dla małych pacjentów zamiast kwiatów dla promotorów

Odzew był duży, pierwsze prezenty trafiły w poniedziałek (8 lipca) do pacjentów oddziału dziecięcego ZOZ MSW w Krakowie.

Przychodzący na obronę prac magisterskich mogli wybrać, czy kupią kwiaty czy upominki dla dzieci, a wówczas promotor i recenzent pracy dostaną dyplom z podziękowaniem i z informacją, że student uczestniczy w akcji "Kredki zamiast kwiatów".

- Mamy piąty dzień obron prac magisterskich i trzy wielkie pudła z zabawkami i przyborami do rysowania. Odzew był duży. Mamy głosy od studentów i doktorantów z innych instytutów, którzy taką akcję chcieliby przeprowadzić u siebie - mówiła Ewelina Bochenek, koordynatorka akcji.

Jak dodała promotorzy zareagowali na "Kredki zamiast kwiatów" bardzo pozytywnie. Pomysłodawczynią akcji była dr Małgorzata Majewska, opiekun Koła Naukowego Studentów Dziennikarstwa UJ.

W poniedziałek pacjenci oddziału dziecięcego szpitala MSW dostali zabawki, kredki i farbki. Z prezentów dla małych pacjentów cieszyli się rodzice i lekarze.

- Dzieciom zawsze czas w szpitalu niemiłosiernie się dłuży. Ta akcja jest bardzo potrzebna i bardzo rozsądna. Dziękujemy pomysłodawcom, studentom i promotorom, którzy się do niej przychylili - mówiła ordynator oddziału dziecięcego dr Teresa Marek-Szydłowska.

Rocznie w krakowskim szpitalu MSW hospitalizowanych jest ok. 1 tys. dzieci od pierwszych dni życia do 18 lat. Na oddziale jest 25 łóżek.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum