Kraków: pobiegną dla osób z niepełnosprawnością ruchową

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 03 sierpnia 2019 12:23

22 osoby z niepełnosprawnością ruchową otrzymają pomoc dzięki środkom zebranym w ramach charytatywnego biegu biznesowego Kraków Business Run, który odbędzie się na początku września. Pieniądze pochodzą ze opłat startowych oraz zbiórki „Pomagam Bardziej”.

Kraków: pobiegną dla osób z niepełnosprawnością ruchową
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Do charytatywnego biegu w formie sztafety zgłosiło się w tym roku 7,5 tys. osób, zorganizowanych w pięcioosobowe zespoły zrzeszające pracowników krakowskich firm i instytucji. Z opłat startowych wpłaconych przez biegaczy zebrano blisko 494 tys. zł.

Aż do rozpoczęcia biegu będzie trwała zbiórka "Pomagam Bardziej", która do tej pory przyniosła prawie 6,5 tys. zł. - Wszystkie zebrane w ten sposób pieniądze trafią do osób po amputacjach i z niepełnosprawnością ruchową i pomogą nam dołączyć do grona beneficjentów kolejnych potrzebujących - wyjaśniła Marta Hernik, dyrektor projektu Poland Business Run.

Jak zaznaczyła przedstawicielka fundacji, dzięki pozyskanym do tej pory wpłatom pomoc dotrze do 22 osób, a nie trzech, jak pierwotnie przewidywano.

- Do naszej fundacji zgłaszają się osoby będące niekiedy w bardzo ciężkiej sytuacji zdrowotnej i finansowej. Zależy nam bardzo, by dzięki akcji "Pomagam Bardziej" móc pomóc jak największej ich liczbie - dodała.

Kraków Business Run jest częścią ogólnopolskiej imprezy - Poland Business Run, która odbędzie się w tym roku jednocześnie w ośmiu miastach. Ponieważ pomysł narodził się w Krakowie, to właśnie w tym mieście - tłumaczą organizatorzy - bieg co roku cieszy się szczególną popularnością. Oprócz Krakowa odbędzie się także w Poznaniu, Katowicach, Łodzi, Warszawie, Wrocławiu, Gdańsku, Lublinie, Rzeszowie oraz Szczyrku.

Charytatywny bieg biznesowy ma formę sztafety. W skład każdej ze sztafet wchodzi pięć osób, z których każda ma do przebiegnięcia 3,8 km. Udział w zawodach biorą przede wszystkim zgłoszone przez firmy drużyny składające się z ich pracowników, ale są także reprezentanci instytucji kultury, samorządów i uczelni. W Krakowie biegacze wystartują 8 września z Rynku Głównego. Pobiegną trasą wzdłuż Plant, otaczają Wawel i wrócą na Rynek.

Firmy rywalizują nie tylko pod względem czasu, w którym ich drużyny ukończą sztafetę, lecz także pod względem kwot wpłacanych do fundacji. Pieniądze pochodzą z opłat startowych uczestników, dobrowolnych wpłat dokonywanych w towarzyszącej biegom akcji "Pomagam Bardziej", a także z bezpośredniego wsparcia finansowego od sponsorów biegów.

Rafał Grzyb (PAP)

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum