Kraków: pobiegną dla małych pacjentów kardiochirurgicznych

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 23 marca 2019 19:47

Ponad 5 tys. osób spodziewają się organizatorzy dwóch wiosennych biegów "Dla małych serc", które odbędą się w niedzielę (24 marca) w Krakowie. Dochód z imprez, jak co roku, będzie przeznaczony na leczenie małych pacjentów kardiochirurgicznych.

Kraków: pobiegną dla małych pacjentów kardiochirurgicznych
Kraków; FOT. Wikimedia Commons

16. Półmaraton Marzanny i 5. Krakowski bieg z Dystansem to dwa wydarzenia, które Krakowski Klub Biegacza "Dystans" organizuje na powitanie wiosny. Imprezy poprzedza topienie Marzanny w rzece Rudawie.

Od pięciu lat dochód z biegów trafia na leczenie małych pacjentów kardiochirurgicznych - beneficjentem zawodów jest Fundacja Schola Cordis, założona przez znanego kardiochirurga dziecięcego prof. Janusza Skalskiego, a pomagająca dzieciom chorym na serce.

- Niezależnie, czy ktoś pobiegnie w Półmaratonie Marzanny, czy w Krakowskim biegu z Dystansem, może być pewny, że środki, które wpłacił za udział w biegu, posłużą dzieciom z chorymi serduszkami - powiedział w sobotę (23 marca) PAP maratończyk Paweł Żyła, koordynator biegów organizowanych przez KKB "Dystans".

Jeszcze pięć lat temu KKB "Dystans" organizował na powitanie wiosny tylko Półmaraton Marzanny. Od 2015 r. obok Półmaratony Marzanny odbywa się Krakowski bieg z Dystansem, od tego też czasu dochód z obu imprez trafia na leczenie dzieci chorych na serce. Oba biegi są organizowane pod hasłem "Dla małych serc". Od 2015 r. dochód zebrany z biegów dla chorych dzieci wyniósł ponad pół mln zł.

Trasa Półmaratonu Marzanny rozpoczyna się na krakowskich Błoniach, prowadzi przez Zwierzyniec, Bulwary Wiślane, kończy się na Błoniach. Szlak Krakowskiego biegu z Dystansem liczy 10 km, rozpoczyna się na bulwarze Czerwieńskim, kończy na Błoniach przy Skale, czyli w tym samym miejscu, gdzie metę ma Półmaraton Marzanny.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum