Kraków: po raz kolejny pobiegną charytatywnie dla małych pacjentów

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 28 sierpnia 2016 10:12

W drugą sobotę września odbędzie się V charytatywny bieg dla pacjentów Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie, z którego dochód zostanie przeznaczony na zakup sprzętu rehabilitacyjnego. Organizatorzy zachęcają zainteresowanych udziałem do zapisów online.

Kraków: po raz kolejny pobiegną charytatywnie dla małych pacjentów
Bieg charytatywny jest otwarty, każdy, komu pozwala zdrowie, może wziąć w nim udział. Fot. Shutterstock

Formularz zgłoszeniowy znajduje się pod adresem http://zapisy.sts-timing.pl/59/.

Bieg pod hasłem "wyBIEGAM poMOC" odbędzie się 10 września w trzech kategoriach: bieg główny (na dystansie 10 km), bieg rodzinny (3,5 km) i bieg na szpilkach (100 m). Uczestnicy poszczególnych kategorii wystartują z różnych miejsc, ale metą dla wszystkich będą Błonia.

Jak podaje regulamin akcji, bieg charytatywny jest otwarty, każdy, komu pozwala zdrowie, może wziąć w nim udział. Dzieci i młodzież do 18 r. życia mogą bezpłatnie uczestniczyć w biegu. Najszybsi biegacze otrzymają pamiątkowe medale oraz nagrody niespodzianki.

Opłata startowa wynosi od 30 do 60 zł. Dochód z akcji zostanie przeznaczony na zakup Prodrobota - nowoczesnego sprzętu rehabilitacyjnego, który służy do pionizacji i inicjacji ruchu, rehabilitacji kończyn i treningu chodu i pomoże w rekonwalescencji ciężko chorym pacjentom ze schorzeniami neurologicznymi, wadami wrodzonymi układu ruchu i po przebytych wypadkach.

Organizatorzy akcji zaznaczają, że projekt można wesprzeć również nie biorąc udziału w krakowskim biegu. Wchodząc na stronę internetową fundacjatesco.pl/bieg można kupić koszulkę z napisem "wyBIEGAM poMOC" i 10 września pobiec w niej w dowolnym miejscu. Dochód ze sprzedaży koszulki również będzie przeznaczony na zakup Prodrobota.

Zawodom w Krakowie mają towarzyszyć różne akcje - liczne warsztaty, konkursy i atrakcje promujące zdrowy tryb życia.

W poprzednich czterech edycjach akcji Fundacji Tesco Dzieciom wzięło udział ponad 4 tys. osób. Zebrane w ten sposób środki powędrowały na remonty oraz doposażenie w sprzęt medyczny sali rehabilitacyjnej w Zakładzie Fizjoterapii, Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, świetlic Onkologii i Hematologii oraz świetlic w Klinice Neurologii Dziecięcej.

Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie Prokocimiu jest ważnym ośrodkiem medycznym, edukacyjnym i badawczym. Dysponuje 469 łóżkami. Służy dzieciom z obszaru Małopolski i z sąsiednich województw. W 24 oddziałach leczeni są pacjenci do 18 r. życia. Szpital działa we wszystkich dziecięcych specjalnościach pediatrycznych i chirurgicznych, dzięki czemu zapewnia kompleksowość leczenia.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum