Kraków: pióro prezydenta RP na aukcji Fundacji "Mimo wszystko"

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 29 stycznia 2013 17:49

Wieczne pióra ofiarowane m.in. przez prezydenta Bronisława Komorowskiego, aktorkę Krystynę Jandę i metropolitę krakowskiego kard. Stanisława Dziwisza będzie można kupić 17 lutego na akcji towarzyszącej koncertowi charytatywnemu "Miłość rodzi miłość" w Filharmonii Krakowskiej.

Kraków: pióro prezydenta RP na aukcji Fundacji "Mimo wszystko"
Koncert organizują Fundacja Anny Dymnej "Mimo wszystko" i Filharmonia Krakowska z myślą o artystach, którzy zakończyli karierę i zmagają się z ciężkimi chorobami, samotnością oraz ograniczeniami związanymi z wiekiem.

Wystąpią mezzosopranistka Małgorzata Walewska i Jerzy Maksymiuk, który poprowadzi Orkiestrę i Chór Filharmonii Krakowskiej. W programie koncertu "Miłość rodzi miłość" znalazły się dzieła wybitnych kompozytorów i znane arie operowe, m.in. utwory Georges'a Bizeta, Gustava Mahlera, Siergieja Prokofiewa i Camille'a Saint-Saensa.

Wieczne pióra podarowali na aukcję także: Janusz Gajos, Zbigniew Preisner, Andrzej Sapkowski i Andrzej Wajda. Licytację poprowadzą Anna Dymna i Bronisław Maj.

Całkowity dochód z koncertu i licytacji zostanie przekazany na leczenie i zabiegi pielęgnacyjne dla Joanny Ilnickiej, byłej harfistki zmagającej się z chorobą Huntingtona, aktorki Starego Teatru Marii Radwan oraz dla 91-letniego aktora Ferdynanda Kijak-Solowskiego, który opiekuje się ciężko chorą żoną.

Będzie to piąty koncert charytatywny organizowany przez Fundację Anny Dymnej "Mimo wszystko" i Filharmonię Krakowską, a pióra znanych osób pojawią się na aukcji po raz drugi - w grudniu 2008 r. licytowano pióra kanclerz Niemiec Angeli Merkel, laureata literackiej nagrody Nobla w 2003 roku Johna Maxwella Coetzeego oraz Sławomira Mrożka.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum