Kraków: osoby niepełnosprawne zwyciężają mimo wszystko

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 14 czerwca 2009 13:48

W Krakowie trwa piąta edycja Festiwalu Zaczarowanej Piosenki organizowanego przez fundację Anny Dymnej

W tym roku do konkursu zgłoszenia nadesłało 250 kandydatów, a do półfinału przeszły 32 osoby, z których jury wyłoniło dwunastkę finalistów. W czasie dwudniowej imprezy wystąpiło kilku znanych artystów.

– Osoby niepełnosprawne zawsze były problemem dla ludzi zdrowych, a my wpadliśmy na pomysł, żeby je traktować normalnie, jak normalne osoby. Idziemy w dobrym kierunku, bo jest nas coraz więcej. Coraz więcej wspaniałych ludzi nas wspiera i mówi, że to co robimy ma ogromną wartość – mówi Anna Dymna.

Od pięciu lat młodzi niepełnosprawni ludzie pokazują, że kalectwo nie przeszkadza im w realizacji swoich pasji. Swój talent prezentują na krakowskim Rynku w ramach festiwalu Zwyciężać Mimo Wszystko. Niepełnosprawni rywalizują również w konkurencjach sportowych. Z niepełnosprawnymi zawodnikami walczyć będą krakowscy studenci oraz gwiazdy ekranu i estrady.

Na zakończenie dwudniowej imprezy, zaplanowano koncert pod hasłem „Każdy ma swoje Kilimandżaro”. Wystąpią m.in. niepełnosprawni artyści, którzy zdobyli najwyższy szczyt świata.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum