Kraków: muzeum uruchomiło stronę internetową przyjazną osobom słabowidzącym

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 31 stycznia 2019 21:07

Liczba odwiedzających Muzeum Armii Krajowej w Krakowie jest stabilna, ale to za mało - powiedział w czwartek (31 stycznia) dyrektor placówki Marek Lasota. Instytucja ma nadzieję stać się bardziej dostępną - w tym celu opracowała nowy logotyp oraz przyjazną osobom słabowidzącym.

Kraków: muzeum uruchomiło stronę internetową przyjazną osobom słabowidzącym
FOT. Arch. RZ; zdjęcie ilustracyjne

- Nie ukrywam, że muzeum - będące właściwie jedyną, poświęconą tego typu tematyce placówką w Polsce, a właściwie i na świecie - mogłoby spodziewać się znacznie większej liczby zwiedzających. Ona na szczęście jest stabilna, ale robimy wszystko, żeby była znacznie większa - powiedział dziennikarzom podczas czwartkowego briefingu dyrektor Muzeum Armii Krajowej im. gen. Emila Fieldorfa "Nila" w Krakowie Marek Lasota.

Spotkanie było również okazją do zaprezentowania odmienionej strony internetowej muzeum, która od czwartku będzie bardziej funkcjonalna. Przede wszystkim wprowadzono na niej udogodnienia dla osób niepełnosprawnych i słabowidzących - wyposażono ją w wysoki kontrast i możliwość powiększenia czcionki.

Jak podkreślono, muzeum AK jest dostępne do zwiedzania w języku migowym, od 2017 r. posiada ścieżkę dla osób głuchych, zatem ważne było, aby udogodnienia znalazły się również na stronie internetowej.

Placówka opracowała również nowy logotyp. Jego założeniem była czytelność - chodziło o to, by znak uczynić jak najbardziej charakterystycznym i oddającym specyfikę miejsca, które sygnuje. Instytucja wciąż posługiwać się będzie skrótem AK - logotyp dostępny będzie w czterech wersjach kolorystycznych, w wersji skrótowej oraz pełnej, z imieniem i nazwiskiem patrona.

Nadia Senkowska (PAP)

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum