Kraków: medale św. Brata Alberta - za pomoc niepełnosprawnym

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 09 marca 2015 17:06

Justyna Kowalczyk, ks. Henryk Zątek z powiatu oświęcimskiego oraz Francuz Alain Michel odebrali w poniedziałek (9 marca) w Krakowie medale św. Brata Alberta przyznawane osobom szczególnie zasłużonym w niesieniu pomocy niepełnosprawnym.

Kraków: medale św. Brata Alberta - za pomoc niepełnosprawnym

Medale  są przyznawane od 1997 r.

Odznaczenia wręczył w Teatrze im. J. Słowackiego bp Damian Muskus.

Justyna Kowalczyk otrzymała medal za działalność charytatywną na rzecz osób chorych na mukowiscydozę. Znana biegaczka narciarska od 2011 r. wspiera finansowo Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą w Rabce-Zdroju.

Alain Michel z Lyonu otrzymał medal za 30-letnią działalność charytatywną na rzecz osób niepełnosprawnych i potrzebujących pomocy w Polsce. Założył dwa stowarzyszenia Przyjaciele Polski i EquiLibre (po fr. "równowaga"), która miała wspierać Polskę, a potem kraje Europy Środkowo-Wschodniej. Angażował się w działalność w Fundacji św. Brata Alberta. Obecnie Alain Michel jest zaangażowany w pomoc dla potrzebujących na Bliskim Wschodzie.

Ks. Henryka Zątka kapituła nagrody doceniła za działalność społeczną i charytatywną na rzecz osób niepełnosprawnych intelektualnie z powiatu oświęcimskiego. Z inicjatywy proboszcza w powiecie odbywają się m.in. warsztaty terapii zajęciowej dla niepełnosprawnych.

Wręczenie medali odbyło się podczas finału 15. Ogólnopolskiego Przeglądu Twórczości Teatralno-Muzycznej Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie "Albertiana". Konkurs ten to wspólne przedsięwzięcie Fundacji Anny Dymnej "Mimo Wszystko" oraz Fundacji im. Brata Alberta.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum