Kraków: konkurs poetycki dla osób niepełnosprawnych

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 17 maja 2013 15:02

Rozstrzygnięty został II Ogólnopolski Konkurs Poezji Osób Niepełnosprawnych "Słowa, dobrze, że jesteście". Spośród nadesłanych wierszy napisanych przez osoby niepełnosprawne jurorzy wyłonili sześciu laureatów i przyznali 11 wyróżnień.

Kraków: konkurs poetycki dla osób niepełnosprawnych

Jak wyjaśniła PAP w piątek Angelika Chrapkiewicz-Gądek ze Spółdzielni Socjalnej "Republika Marzeń" Fundacji Anny Dymnej, do udziału w konkursie zaproszeni byli wszyscy niepełnosprawni: mogły to być osoby piszące rękami, ustami, stopami, a nawet powiekami (za pomocą specjalnych programów komputerowych).

W tym roku przewidziano dwie kategorie: osoby z niepełnosprawnością intelektualną i osoby z pozostałymi niepełnosprawnościami. W sumie do konkursu zgłosiło się 359 osób: 68 w pierwszej kategorii i 291 w drugiej.

Laureatom konkursu w obydwu kategoriach przyznano nagrody pieniężne: I miejsce - 5 tys. zł, II miejsce - 3 tys. zł, III miejsce - 2 tys. zł. Każdy uczestnik konkursu miał przesłać pięć utworów poetyckich.

Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 8 czerwca podczas finału 9. Festiwalu Zaczarowanej Piosenki im. Marka Grechuty w Krakowie. Wiersze laureatów i osób wyróżnionych znajdą się w tomiku, który zostanie wydany specjalnie z tej okazji. Będzie on nosił tytuł "Ta sama chwila".

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum