Kraków: koncert na rzecz kliniki kardiochirurgii dziecięcej

Krzesimir Dębski, Anna Jurksztowicz i kwartet jazzowy Leszka HeFi Wiśniowskiego wystąpią w najbliższą niedzielę (23 października) w Operze Krakowskiej na koncercie charytatywnym na rzecz Kliniki Kardiochirurgii Dziecięcej w Krakowie.

Dochód ze sprzedaży biletów - cegiełek zostanie przekazany na dofinansowanie budowy w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie - Prokocimiu nowoczesnej, hybrydowej sali operacyjnej.

- To byłaby druga w Polsce taka sala operacyjna stworzona specjalnie na potrzeby kardiochirurgii dziecięcej. Zainstalowany tam najnowocześniejszy sprzęt pozwala na przeprowadzenie najbardziej skomplikowanych zabiegów, które są mniej inwazyjne, a pacjenci szybciej wracają do zdrowia - powiedziała rzeczniczka szpitala Magdalena Oberc.

Koncert to inicjatywa Leszka Wiśniowskiego i forma podziękowania lekarzom za leczenie syna artysty, który rok temu urodził się z wadą serca. Kierownik Kliniki Kardiochirurgii Dziecięcej prof. Janusz Skalski otrzyma w niedzielę Orderu Uśmiechu.

W pierwszej części koncertu wystąpi Anna Jurksztowicz z orkiestrą pod dyrekcją Krzesimira Dębskiego wykonując przeboje z popularnych produkcji filmowych, w drugiej części zagra krakowski kwartet jazzowy Leszka HeFi Wiśniowskiego z gościnnym udziałem Krzesimira Dębskiego prezentując autorski projektem "Kinetyka". Muzykom towarzyszyć będzie Modern Symphony Orchestra pod dyrekcją Mikołaja Blajdy.

Patronat honorowy nad koncertem objęli prezydent Krakowa Jacek Majchrowski i rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Karol Musioł.

W Klinice Kardiochirurgii Dziecięcej Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Prokocimiu rocznie przeprowadzanych jest ponad 400 operacji. Większość pacjentów to noworodki, które dzięki specjalistycznej pomocy mogą żyć, chociaż przyszły na świat śmiertelnie chore.

Dochód z poprzednich koncertów charytatywnych organizowanych dla kliniki, na których występowali muzycy z Wiednia, przeznaczony został m.in. na stworzenie nowych miejsc intensywnej terapii dla dzieci po operacjach serca. Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych