Kraków: kilometr do przystanku od szpitala. Dla chorych za daleko

Autor: Nasze Miasto.pl/Rynek Zdrowia • • 15 lutego 2012 09:44

Odległość między Szpitalem św. Rafała w Krakowie a najbliższymi przystankami MPK jest dość spora, zwłaszcza dla osób starszych i chorych. Jak twierdzą sami pacjenci, warto, aby ktoś się zastanowił nad stworzeniem przystanku w pobliżu lecznicy.

Rzecznik szpitala przekonuje, że dyrekcja już od dawna stara się o zmianę trasy autobusów nr 164 lub 107 (kursujących w tej dzielnicy) i dodatkowy przystanek przy ul. Bochenka, w pobliżu placówki. Radni miasta wspierali tę inicjatywę, na razie bez efektów.

Jak informuje serwis naszemiasto.pl, urzędnicy z ZIKiT stwierdzili, że zmiana trasy autobusów jest niemożliwa. Uważają, że przystanki są zlokalizowane zaledwie 300-450 m od szpitala i ta odległość mieści się w standardach dostępności komunikacyjnej. 

Tymczasem dla szpitala pomiary przeprowadziła firma geodezyjna i wyniki są zupełnie inne: do najbliższego przystanku linii 164 jest 1200 m, a do "107" - 1 km. Różnica wynika z tego, że inspektorzy mierzyli odległość od parkingu szpitalnego do wiat. Geodeta zaś od wyjścia szpitala.

Dodatkowo część ulicy Podedworze, przez którą musiałyby kursować autobusy, jest własnością Spółdzielni Mieszkaniowej "Podgórze". ZIKiT próbował negocjować ze spółdzielnią, ale jak się okazało, nie chce ona autobusów na swoim terenie. ZIKiT proponuje zatem szpitalowi przyjąć od spółdzielni ten fragment drogi, a wówczas zastanowi się nad zmianą trasy.

Więcej: http://krakow.naszemiasto.pl
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum