Kraków i część Małopolski: 300 interwencji pogotowia w Sylwestra

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 01 stycznia 2018 13:07

300 razy dyspozytorzy Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego w sylwestrową noc wysyłali karetki, to o sto interwencji mniej niż przed rokiem - podała w poniedziałek (1 stycznia) rzeczniczka KPR Joanna Sieradzka.

Najwięcej zgłoszeń napłynęło ok. godz. 23. Fot. archiwum/Krakowskie Pogotowie Ratunkowe

Najwięcej zgłoszeń napłynęło ok. godz. 23. Po godz. 24 sytuacja nieco się uspokoiła do ok. 2 w nocy, od kiedy karetki znów były wysyłane nieprzerwanie aż do godzin porannych.

- W okolicach Jordanowa młody mężczyzna będący prawdopodobnie pod wpływem alkoholu, wspiął się na słup wysokiego napięcia i został porażony prądem. W ciężkim stanie został przetransportowany śmigłowcem do szpitala - poinformowała Sieradzka.

Dodała, że zgłoszenia przyjmowane przez dyspozytorów dotyczyły głównie zdarzeń w miejscach publicznych i były one związane ze spożyciem alkoholu. - Najczęstsze były urazy głowy, zranienia oraz urazy uniemożliwiające poruszanie się - mówiła rzeczniczka.

Mniej osób niż w poprzednich latach doznało obrażeń w wyniku odpalania fajerwerków. Dyspozytornia pogotowia odnotowała kilka poważniejszych oparzeń, w tym oparzenie gałki ocznej oraz okolic krocza.

W Małopolsce działają dwie dyspozytornie pogotowia: w Krakowie i w Tarnowie. Krakowska obsługuje około 2/3 województwa: Kraków oraz 12 powiatów południowej i zachodniej części województwa

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum