Kraków: gwiazdy estrady wystąpią dla dzieci chorych kardiologicznie

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 03 marca 2020 21:05

Studenci Akademii Muzycznej w Krakowie, a także Skaldowie, Maciej Maleńczuk, Karolina Leszko wystąpią 25 kwietnia w Operze Krakowskiej podczas koncertu "Muzyka z serca". Dochód z wydarzenia zostanie przeznaczony na zakup sprzętu do leczenia dzieci chorych kardiologicznie.

Koncert jest inicjatywą studentów Akademii Muzycznej w Krakowie. - Podczas przygotowań do kolejnych koncertów czy egzaminów na studiach rozmawialiśmy o tym, jak duża jest społeczność uczniów i studentów kierunków muzycznych w Krakowie. Wtedy wpadliśmy na pomysł zorganizowania wspólnego występu, który pomogły nam się lepiej zintegrować. Natychmiast pojawiła się idea, by koncert przysłużył się finansowemu wsparciu Kliniki Kardiochirurgii Dziecięcej w Krakowie Prokocimiu - powiedziała pomysłodawczyni koncertu Anna Sułkowska.

Jak podkreśliła, dla studentów muzyka jest całym życiem i płynie prosto z serca. - Chcemy, by przysłużyła się tym, którzy na co dzień ratują serca najmniejszych pacjentów. Tak, by zebrane dzięki koncertowi fundusze stały się wsparciem dla morza potrzeb Kliniki - zaznaczyła.

O tym, jak ważna dla funkcjonowania Kliniki, w której rocznie operowanych jest ok. 450 dzieci, jest każda złotówka mówi jej kierownik prof. Janusz Skalski: - Z roku na rok mamy coraz więcej pacjentów, a teraz kolejka dzieci oczekujących na zabieg bardzo niebezpiecznie się wydłużyła. Powinniśmy operować więcej, ale dziś jest to poza naszymi możliwościami. Środki z budżetu wystarczają jedynie na pokrycie bieżących potrzeb. Dlatego chcąc wymienić sprzęt czy zakupić nowe narzędzia chirurgiczne, których pilnie potrzebujemy, zdajemy się na hojne serca ofiarodawców i wsparcie takie, jakim będzie koncert "Muzyka z serca".

Podczas wydarzenia na scenie Opery Krakowskiej zabrzmią przede wszystkim polskie piosenki związane z miłością. Przeboje takie jak "Serduszko puka w rytmie cza-cza", "Ktoś mnie pokochał", "Jeszcze w zielone gramy" wykonają wspaniali artyści: Jacek i Andrzej Zielińscy z zespołu "Skaldowie", Maciej Maleńczuk, Joanna Słowińska, Jacek Wójcicki i Karolina Leszko.

Zespół instrumentalny tworzyć będą studenci i absolwenci Akademii Muzycznej w Krakowie oraz zespół Tingle-Tangle Band, a chór składał się będzie ze studentów Akademii Muzycznej w Krakowie, Żeńskiego Chóru Akademii Ignatianum w Krakowie, Zespołu Fermata z Zielonek i Męskiego Zespołu Wokalnego Cantus Masculinum. Koncertem dyrygować będą studenci Akademii Muzycznej w Krakowie.

Bilety na wydarzenie można kupić za pomocą platformy biletomat.pl.

Beata Kołodziej (PAP)

 

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum