Kraków: charytatywny bieg dla niepełnosprawnej studentki

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 11 września 2013 15:21

Zbiórka pieniędzy na protezy nóg dla 25-letniej studentki Agnieszki Harasim, podopiecznej Fundacji Jaśka Meli, to główny cel biegu sztafetowego Kraków Business Run. W imprezie, która odbędzie się w niedzielę, 15 września, w stolicy Małopolski, weźmie udział 2200 osób.

Kraków: charytatywny bieg dla niepełnosprawnej studentki
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
Pochodząca z Podlasia Agnieszka Harasim jest podopieczną Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty. Urodziła się bez nóg. Obecnie jest studentką pedagogiki specjalnej na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie; lubi sport - gra w koszykówkę na wózku, posiada patent żeglarski.

Jej stare, ciężkie protezy już się zużyły, a obecne, tymczasowe, pozwalają na poruszanie się w ograniczonym zakresie. Na nowe potrzebuje 80 tys. złotych. Na zakup protez zostanie przeznaczony m.in. dochód z opłat wpisowych. Jednak dzięki wpłatom osób, które nie mogą pobiec w niedzielę, a chcących pomóc Harasim, udało się już zebrać 35 tys. zł.

Celem Krakow Business Run, oprócz pomocy podopiecznej Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty, jest promowanie zdrowego stylu życia i przedstawienie Krakowa jako miasta przyjaznego działającym tutaj firmom.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum