Kraków: bezpłatne badania i konsultacje podczas spotkań biegowych

Autor: Gazeta Lubuska/Rynek Zdrowia • • 13 maja 2014 17:59

13. edycji Cracovia Maraton (czyli "Krakowskich Spotkań Biegowych", które odbędą się od 16 do 18 maja) towarzyszyć będą sesje naukowe, podczas których sportowcy, trenerzy i lekarze radzić będą uczestnikom, jak bezpiecznie dobiec do mety.

Wśród specjalistów ze Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie znajdą się prof. Tomasz Grodzicki, Kierownik Oddziału Klinicznego Chorób Wewnętrznych SU i Dziekan Wydziału Lekarskiego CM UJ oraz dr Wojciech Gawroński z Poradni Medycyny Sportowej.

O uczestników i kibiców Krakowskich Spotkań Biegowych Szpital Uniwersytecki zadba także dosłownie, oferując zainteresowanym bezpłatny pomiar ciśnienia, badanie EKG, poziomu cholesterolu i cukru. Każdy będzie się mógł także dowiedzieć, jak dbać o zdrowy styl życia na co dzień.

Stanowiska Szpitala Uniwersyteckiego towarzyszyć będą biegaczom od 15 maja do 17 maja na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana, aby na czas finałowego niedzielnego biegu przenieść się do specjalnego namiotu na płycie Rynku Głównego. Z bezpłatnych badań i konsultacji, w miarę możliwości, skorzystać będą mogli także kibicujący uczestnikom maratonu.

Porad udzielać będą lekarze następujących jednostek Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie: I Oddział Kliniczny Kardiologii i Elektrokardiologii Interwencyjnej oraz Nadciśnienia Tętniczego, II Oddział Kliniczny Kardiologii oraz Interwencji Sercowo-Naczyniowych i Oddział Kliniczny Chorób Wewnętrznych.

Więcej: www.gazeta krakowska.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum