×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Kraków: będą rozmawiać o bólu

Autor: PAP - Nauka w Polsce/Rynek Zdrowia08 grudnia 2015 18:01

Ból, jego źródła, sposoby odczuwania i zwalczania - to tematy kolejnego spotkania z cyklu Cafe Nauka w Krakowie, które odbędzie się 9 grudnia.

Kraków: będą rozmawiać o bólu
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Dyskusja pt. "Skąd ból?" będzie miała miejsce - jak zwykle - w kawiarni w podziemiach Małopolskiego Ogrodu Sztuki. Zgodnie z konwencją krakowskiego cyklu popularnonaukowego, organizatorzy chcą spojrzeć na problematykę bólu z perspektywy różnych dziedzin.

Uczestnikami dyskusji będą neurofarmakolog, prof. Barbara Przewłocka, od wielu lat kierująca Zakładem Farmakologii Bólu w Instytucie Farmakologii w Krakowie oraz dr Przemysław Bąbel - psycholog z Instytutu Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego, gdzie kieruje Zespołem Badania Bólu.

Jak zapowiadają organizatorzy, wśród tematów rozważanych przez panelistów będzie "nie tylko konkretne indywidualne doświadczenia bólu, ale też szerokie jego rozumienie i postrzeganie w kontekście m.in. funkcjonowania organizmu, zmian ewolucyjnych, walki z bólem, odporności na niego oraz świadomości i doświadczeń bólu”.

Więcej: naukawpolsce.pap.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze