Kraków: aukcja i pokaz mody - na badania nowotworowe u kobiet

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 15 października 2011 09:36

Bursztynowy naszyjnik europosłanki Joanny Senyszyn, porcelanową figurkę od Anny Dymnej, statuetkę Wiktora od Tomasza Lisa i wino od Marka Kondrata będą mogli wylicytować w niedzielę (16 października) w Teatrze Groteska uczestnicy imprezy artystycznej "NIE, raczku".

Kraków: aukcja i pokaz mody - na badania nowotworowe u kobiet
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

W programie przewidziano m.in. wykład lekarza onkologa Roberta Jacha o tym, jak nie dać się nowotworom, a także pokazy tańca, koncert oraz pokaz mody.

- Dochód z imprezy zostanie przeznaczony na sfinansowanie badań profilaktycznych związanych z chorobami nowotworowymi kobiet - poinformowała Natalia Mączyńska z Teatru Groteska. Organizatorem wieczoru jest Teatr Groteska z Krakowa oraz Stowarzyszenie Kobiet z Problemami Onkologicznymi "Amazonka" z Krzeszowic.

Podczas wieczoru odbędzie się pokaz mody projektantki Aleksandry Irlik. W roli modelek wystąpią amazonki.

- Udział w pokazie wymaga odwagi. Niektóre z pań zaprezentują się w gorsetach. Chcemy pokazać, że po mastektomii można żyć, fajnie się bawić i realizować swoje marzenia - powiedziała Grażyna Piotrowska ze Stowarzyszenia.

Przedmioty na aukcję przekazali m.in.: prezydent Krakowa Jacek Majchrowski (Poczet prezydentów Krakowa), Joanna Senyszyn (bursztynowy naszyjnik), Beata Pawlikowska (książki z dedykacją), Tomasz Lis (książka i statuetka Wiktora), Ryszard Kalisz (koszulka z dedykacją), Marek Kondrat (wino z dedykacją), Monika Richardson (bursztynowe kolczyki) i Małgorzata Napieralska (apaszka).

Dochód z aukcji będzie przeznaczony na sfinansowanie badań mammograficznych dla kobiet nieobjętych bezpłatnymi programami profilaktycznymi oraz na wykonanie badań USG piersi i tarczycy.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum