PAP/Rynek Zdrowia | 26-12-2019 14:08

Kraków: „Puszka dla chorego maluszka” - akcja aktorów i lekarzy

„Puszka dla chorego maluszka” - pod takim hasłem aktorzy Teatru Ludowego i lekarze ze szpitala im. S. Żeromskiego w Krakowie będą od piątku (27 grudnia)  do wtorku zbierać pieniądze na rzecz małych pacjentów.

Fot. Fotolia (zdjęcie ilustracyjne)

Każdy, kto chciałby wspomóc zbiórkę na zakup sprzętu - m.in. aparatu do szybkiej diagnostyki, wózka reanimacyjnego, fotela do pobierania krwi - dla oddziału pediatrycznego w Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Żeromskiego, może to zrobić przed zaplanowanymi na te dni spektaklami w Teatrze Ludowym (na dużej scenie i na scenie pod ratuszem).

- W szpitalu trwa remont, nieustannie też odnawiamy sprzęt, ale potrzeby wciąż są ogromne. Dlatego każda pomoc jest dla nas niezwykle ważna - podkreśliła Marta Czubaj-Kowal, szefowa oddziału pediatrycznego w szpitalu Żeromskiego, w komunikacie przygotowanym dla mediów.

Inicjatorkami akcji są, oprócz Marty Czubaj-Kowal, aktorka Alina Kamińska i reżyserka Małgorzata Bogajewska. Wśród zbierających datki na rzecz małych pacjentów będzie m.in. aktor i senator Jerzy Fedorowicz (PO) - stanie z "puszką dla chorego maluszka" w piątek przed spektaklem "Kolacja dla głupca" (duża scena Teatru Ludowego). - Chętnie przed spektaklem postoję z "puszką dla chorego maluszka". To najlepszy moment (czas świąteczno-noworoczny i przed rozpoczęciem spektakli - PAP), aby dzielić się i zachęcać do tego innych - powiedział Fedorowicz.

Osoby, które chcą wesprzeć akcję "Puszka dla chorego maluszka", mogą wpłacać także datki na konto stowarzyszenia działającego przy miejskim szpitalu im. S. Żeromskiego.

Beata Kołodziej