Kraków: "Misie od Serca" dla małych pacjentów kardiologii i kardiochirurgii

Autor: RZX/Rynek Zdrowia • • 22 grudnia 2016 16:53

21 grudnia w Hotelu Starym w Krakowie odbyła się Wigilia dla pracowników opieki medycznej. Jednym z głównych elementów uroczystości była przeprowadzona po raz pierwszy akcja Misie od Serca, której organizatorem jest Fundacja Serce Dziecka.

Kraków: "Misie od Serca" dla małych pacjentów kardiologii i kardiochirurgii
Akcja Misie od Serca została zorganizowana po raz pierwszy Fot. Fundacja Serce Dziecka

Akcja została zorganizowana we współpracy z wybitnymi krakowskimi specjalistami: kardiochirurgiem dziecięcym prof. Januszem Skalskim oraz kardiologiem prof. Dariuszem Dudkiem.

Przyniesione przez uczestników Wigilii misie częściowo trafiły do najmniejszych pacjentów z oddziału kardiochirurgicznego Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie. Pozostałe zebrane pluszaki Fundacja Serce Dziecka przekaże do swoich oddziałów w różnych częściach Polski, gdzie zespół św. Mikołajów będzie je rozdawał na oddziałach kardiologii i kardiochirurgii.

To pierwsza taka akcja organizowana przez krakowskich specjalistów. Jej zadaniem było nie tylko umilenie świąt najmłodszym, ale także pokazanie, że działania lekarzy nie kończą się jedynie na salach zabiegowych czy w murach szpitali. Akcja ma symbolizować wygraną z chorobą, a misie mają pełnić rolę przyjaciela i towarzysza oraz dać radość, której brakuje chorym dzieciom.

Akcja ma szansę stać się ogólnopolskim działaniem zachęcającym środowisko medyczne do tworzenia wśród małych pacjentów miłej i przyjaznej atmosfery w okresie świątecznym.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum