KG/Rynek Zdrowia | 02-11-2017 17:10

Kraków-Kobierzyn: szpital zaprasza na spacer historyczny

Szpital Specjalistyczny im. dr. J. Babińskiego w Krakowie oraz Stowarzyszenie Podgorze.pl organizują jesienny spacer po zabytkowym zespole szpitalno-parkowym w Krakowie-Kobierzynie.

Jak informuje Maciej Bóbr, rzecznik prasowy szpitala, spacer z cyklu "Kobierzyn cztery pory roku" odbędzie się w najbliższą sobotę 4 listopada 2017 r. Spotkanie uczestników zaplanowane jest na godz. 14 przed budynkiem teatru przy centralnym rondzie szpitala. Bezpłatne wejściówki można odbierać w punkcie informacji turystycznej w Krakowie przy ul. Św. Jana. Ich liczba jest ograniczona.

W programie wydarzenia znalazły się m.in. prezentacje opowiadające o dziejach stuletniego zakładu dla umysłowo i nerwowo chorych oraz powojennego szpitala oraz podstawowe informacje o tym kto i kogo i z czego leczył oraz zwiedzanie dawnej willi dyrektorów, w której obejrzeć można będzie wystawę starych zdjęć kobierzyńskiego zakładu.

Wcześniej od godz. 12 zwiedzać można wystawę "Uważaj na głowę" przygotowana przez byłych pacjentów ekspozycję opowiadającą o chorowaniu, leczeniu i zdrowieniu ukazanych z perspektywy ich doświadczenia kryzysu psychicznego.