Kraków: Charytatywny Koncert Wiedeński dla Małych Serc

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 08 stycznia 2014 18:40

Piąty i prawdopodobnie ostatni charytatywny Koncert Wiedeński dla Małych Serc odbędzie się w niedzielę (12 stycznia) w Teatrze im. J. Słowackiego w Krakowie. Austriacka orkiestra Camerata Salzburg zagra z myślą o pacjentach Kliniki Kardiochirurgii Dziecięcej w Prokocimiu.

Kraków: Charytatywny Koncert Wiedeński dla Małych Serc

Podczas wieczoru podsumowane zostaną dotychczasowe osiągnięcia Kliniki Kardiochirurgii Dziecięcej w Krakowie - Prokocimiu.

Koncerty Wiedeńskie dla Małych Serc odbywają się co roku, od pięciu lat. Jak poinformował na konferencji prasowej kierownik kliniki prof. Janusz Skalski, niedzielny występ będzie prawdopodobnie ostatnim z cyklu koncertów wiedeńskich. - Osiągnęliśmy już to, co zamierzaliśmy. Jesteśmy bardzo zadowoleni z rezultatów - powiedział profesor.

Celem koncertów było zebranie środków na zwiększenie liczby miejsc dla małych pacjentów, zakup nowego sprzętu i remonty szpitalnych sal. Dzięki koncertom i mniejszym akcjom charytatywnym kliniki udało się zebrać ok. 500 tys. zł. Olbrzymią ofiarnością - dotacjami liczącymi w sumie kilka milionów złotych - wykazali się sponsorzy i organizacje charytatywne.

Zdaniem kierownika placówki wsparcie ze strony prywatnych firm i fundacji dobroczynnych jest bardzo ważne w leczeniu chorych. Pieniądze państwowe - mówił prof. Skalski - wystarczają jedynie na finansowanie procedur medycznych, ale nie na zakup nowego sprzętu. - Korzystanie z pomocy organizacji charytatywnych nie jest specyfiką polskiego kraju - biednego w gruncie rzeczy. Korzystania z takiej pomocy uczymy od Zachodu, gdzie fundacje wspierają medycynę - powiedział kierownik

Organizatorami koncertu są Fundacja Wspierania Kardiochirurgii Dziecięcej Schola Cordis i Teatr im. J. Słowackiego.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum