Kraków Airport i PFRON będą współpracować na rzecz niepełnosprawnych

Autor: Gazeta Krakowska/Rynek Zdrowia • • 08 sierpnia 2017 20:14

Kraków Airport i Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych podpisały porozumienie na mocy którego obie instytucje mają działać na rzecz zwiększenia zatrudnienia osób z niepełnosprawnościami oraz poprawienia dostępności usług krakowskiego lotniska.

Kraków Airport i PFRON będą współpracować na rzecz niepełnosprawnych
Chodzi m.in. o tworzenie przyjaznych dla osób niepełnosprawnych miejsc pracy na lotnisku Fot. PTWP (zdjęcie ilustracyjne)

Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport zauważa, że podróżujący z krakowskiego lotniska pasażerowie nie muszą obawiać się barier architektonicznych. Terminal pasażerski Kraków Airport i jego otoczenie są przyjazne dla osób niepełnosprawnych i o ograniczonej sprawności ruchowej - informuje Gazeta Krakowska.

W podpisanym porozumieniu chodzi jednak nie tylko o obsługę osób niepełnosprawnych, ale również o tworzenie przyjaznych dla osób niepełnosprawnych miejsc pracy na lotnisku.

Jak wskazuje Dorota Habich, p.o. prezesa zarządu PFRON, zastępca prezesa zarządu ds. programowych, porozumienie jest bardzo ważne, ponieważ Fundusz pozyskał partnera o dużym potencjale, który ma głęboką świadomość potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Więcej: gazetakrakowska.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum