Kraków: 11 listopada pobiegną dla małych pacjentów

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 07 listopada 2016 14:10

11 listopada w Krakowie odbędzie się 3. Krakowski Bieg Niepodległości, z którego dochód zostanie przeznaczony na zakup sprzętu dla Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie-Prokocimiu. Organizatorzy spodziewają się, że weźmie w nim udział ok. 3 tys. osób.

Kraków: 11 listopada pobiegną dla małych pacjentów
Kraków: 11 listopada pobiegną dla małych pacjentów. Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

- Ile zbierzemy? Trudno powiedzieć, ponieważ środki będziemy mieć głównie dzięki sponsorom. Oni oczywiście zadeklarowali określone kwoty, ale przypuszczalnie suma może urosnąć - powiedziała dyrektorka imprezy, Paulina Kowalska, podczas poniedziałkowej konferencji prasowej.

Rzeczniczka szpitala w Prokocimiu, Natalia Adamska-Golińska, jeszcze przed rozpoczęciem konferencji poinformowała, że dzięki zebranym środkom ma zostać zakupiony sprzęt dla Oddziału Kardiochirurgii Dziecięcej. Potrzebne są nowy respirator i dwa nieinwazyjne aparaty wspomagające oddychanie u noworodków i niemowląt (respirator kosztuje ok. 100 tys. zł).

Uczestnicy krakowskiej imprezy wystartują z al. 3 Maja (Błonia), następnie ul. Piłsudskiego wbiegną na Planty, którymi przedostaną się w pobliże Zamku Królewskiego na Wawelu. Potem bulwarami nad Wisłą pobiegną na Salwator, następnie uliczkami w pobliżu Kopca Kościuszki, aby zakończyć bieg na Błoniach. Dystans biegu to 11 km.

Na starcie uczestnicy mają utworzyć swoistą biało-czerwoną flagę: otrzymają białe i czerwone koszulki i zostaną ustawieni w odpowiednim korytarzu.

Do imprezy można się zapisać przez stronę internetową biegniepodleglosci.com.pl do 8 listopada (10 i 11 listopada w biurze zawodów). Organizatorami są: firma All for Body i Krakowski Klub Biegacza "Dystans".

Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie-Prokocimiu jest ważnym ośrodkiem medycznym, edukacyjnym i badawczym, dysponuje prawie 470 łóżkami. Służy dzieciom z Małopolski i z sąsiednich województw. Pacjenci do 18. r.ż. są leczeni w 24 oddziałach. Szpital działa we wszystkich dziecięcych specjalnościach pediatrycznych i chirurgicznych, dzięki czemu zapewnia kompleksowość leczenia.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum