Kosztowne ujawnienie informacji medycznych

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 29 grudnia 2009 08:30

Mistrzyni świata w biegu na 800 metrów, Caster Semenya będzie domagać się odszkodowań, za ujawnienie dotyczących jej informacji medycznych.

Biegaczka wystąpi do sądu przeciw Międzynarodowemu Stowarzyszenia Federacji Lekkoatletycznych (IAAF) oraz Południowoafrykańskiemu Związkowi Lekkoatletycznemu (ASA). Od IAAF będzie żądać 120 milionów, a od ASA 18 milionów dolarów. Mistrzyni wynajęła już prawnika, znanego w środowisku sportowym Grega Notta, który będzie ją reprezentował.

Wcześniej prowadził sprawę Oscara Pistoriusa, gdy ten ubiegał się o start w igrzyskach olimpijskich. Jako praktycznie nieznana zawodniczka z dużą przewagą wygrała finałowy bieg na 800 m podczas sierpniowych MŚ w Berlinie. Niemal natychmiast pojawiły się spekulacje na temat płci Semenyi. IAAF zaleciło przeprowadzenie dodatkowych badań, co rozpoczęło dyskusje medialne.

Badania ujawniły, że złota medalistka z Berlina jest hermafrodytą. 18-letnia Caster Semenya ma wewnętrzne męskie organy płciowe. Nie ma za to macicy i jajników.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum