Koszalin: co szpital dostał z WOŚP, co jeszcze dostanie

Autor: Głos Koszaliński/Rynek Zdrowia • • 08 stycznia 2014 15:08

W 2014 roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zbierać będzie pieniądze przede wszystkim na kupno sprzętu do dziecięcych oddziałów ratunkowych. Fundacja zamierza kupić wielonarządowe tomografy komputerowe, RTG przyłóżkowe, RTG z ramieniem C i monitorem, radiologiczne stacje diagnostyczne oraz aparaty USG przystosowane do badań FAST z opcją power-color-doppler.

Koszalin: co szpital dostał z WOŚP, co jeszcze dostanie
Zdaniem Andrzeja Melki, koordynatora oddziału anestezjologii, intensywnej terapii dziecięcej i neonatologicznej w Szpitalu Wojewódzkim im. Mikołaja Kopernika w Koszalinie, nowoczesnego sprzętu do zaawansowanej diagnostyki dzieci, które trafiają do szpitalnego oddziału ratunkowego, bardzo brakuje.

W ubiegłym roku oddział neonatologii koszalińskiego szpitala otrzymał od WOŚP inkubator z systemem wspomagania oddychania. Natomiast do oddziału intensywnej terapii przekazany został zestaw do wspomagania oddychania noworodków i noworodków wcześniaczych. Rocznie na oddział intensywnej terapii trafia 100 - 150 pacjentów, z których 75 proc. stanowią noworodki. 

W tym roku placówka będzie wnioskowała do Fundacji WOŚP o sprzęt diagnostyczny dla dziecięcego oddziału ratunkowego.

Więcej: www.gk24.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum