Kościół w Polsce przekazał 6 mln zł na pomoc uchodźcom, w tym na leki i opiekę medyczną

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 16 lipca 2015 19:14

Sekcja polska Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie (PKWP) przekazała ponad 6 mln zł na pomoc ludności z Syrii i Iraku - poinformował w czwartek dyrektor tej sekcji ks. Waldemar Cisło.

Kościół w Polsce przekazał 6 mln zł na pomoc uchodźcom, w tym na leki i opiekę medyczną
Kościół w Polsce pomaga uchodźcom z Syrii i Iraku Fot. Archiwum RZ

Dodał, że liczba wszystkich syryjskich uchodźców szacowana jest na ok 12 mln, a czterech na pięciu Syryjczyków żyje w skrajnym ubóstwie.

- Sekcja polska PKWP w porozumieniu z Konferencją Episkopatu Polski skierowała pomoc do obozów w Erbilu, Ankawie, Dohuk. Poza zapewnieniem żywności, leków i innych produktów pierwszej potrzeby pomogliśmy zbudować "Wioskę im. Ojca Werenfrieda". Jest to 150 kontenerów mieszkalnych, w których mieszka ok. 1000 osób - mówił ks. Cisło.

- Pomagamy w Rableh, Homs, Aleppo, Damaszku, wszędzie tam gdzie trwająca wojna przybiera najokrutniejsze oblicze. Wspieramy również ośrodki zdrowia w Libanie, które otwarte są specjalnie dla uchodźców z Syrii czy Iraku. Pomagamy w zakupie żywności, wody, leków, ubrań i opału na zimę dla ludzi żyjących w obozach. Współfinansujemy licznym rodzinom wynajem mieszkań. W Damaszku, w szpitalu prowadzonym przez wspólnotę Wincentego a Paulo finansujemy roczną dializę, z której każdego dnia korzystają cztery osoby - powiedział o pomocy Syryjczykom dyrektor polskiej sekcji PKWP.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum