Koronawirus dotarł nawet na Antarktydę, pojawił się w chilijskiej stacji badawczej

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 22 grudnia 2020 19:35

Koronawirus pojawił się na Antarktydzie, będącej dotąd ostatnim wolnym od niego kontynentem, a konkretnie w utrzymywanej przez siły zbrojne Chile stacji badawczej "Bernardo O'Higgins Riquelme" - poinformowały we wtorek (22 grudnia) czasu polskiego chilijskie media powołując się na władze wojskowe.

Koronawirus dotarł nawet na Antarktydę, pojawił się w chilijskiej stacji badawczej
Koronawirus pojawił się na Antarktydzie, będącej dotąd ostatnim wolnym od niego kontynentem. Fot. Shutterstock

Według nich, w położonej na północnym skraju Półwyspu Antarktycznego polarnej bazie zaraziło się koronawirusem co najmniej 36 osób: 26 wojskowych i 10 pracowników cywilnej firmy świadczącej tam usługi techniczne.

Już od miesięcy w stacjach badawczych na Antarktydzie obowiązują skuteczne do niedawna środki prewencyjne, przede wszystkim zakaz przypływania wycieczkowców i innych statków poza przywożącymi niezbędne dostawy.

Jeszcze w ubiegłym tygodniu chilijski dziennik "La Tercera" podał, iż w będącym bazą antarktycznych wypraw porcie Punta Arenas w Patagonii umieszczono na kwarantannie całą załogę amfibijnego okrętu desantowego Sargento Aldea, który wcześniej przetransportował na stację "O'Higgins" zaopatrzenie i pracowników obsługi technicznej. U trzech spośród powracających okrętem osób potwierdzono nosicielstwo koronawirusa.

Nazwa funkcjonującej nieprzerwanie od 1948 roku stacji badawczej "O'Higgins" upamiętnia przywódcę powstania przeciwko Hiszpanii, które przyniosło Chile niepodległość.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum