Korea Płd.: rząd wstrzymał szczepienia przeciwko grypie. Chodzi o składowanie szczepionek

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 22 września 2020 13:37

Rząd Korei Płd. tymczasowo wstrzymał we wtorek program bezpłatnych szczepień przeciwko grypie w związku z doniesieniami o niewłaściwym składowaniu dawek - podała agencja Yonhap. Szczepienia mają odciążyć służbę zdrowia w czasie pandemii Covid-19.

Korea Płd.: rząd wstrzymał szczepienia przeciwko grypie. Chodzi o składowanie szczepionek
Wstrzymanie szczepień ma związek z błędami w składowaniu szczepionek Fot. Flickr (CC BY-NC-ND 2.0)

Władze w Seulu planowały podnieść liczbę szczepień przeciwko grypie o 20 proc. w porównaniu z poprzednim rokiem, by zaszczepionych zostało łącznie 30 mln osób. Bezpłatne szczepionki miało otrzymać 19 mln mieszkańców kraju, w tym dzieci, kobiety w ciąży i seniorzy.

Koreańska Agencja Kontroli Chorób (KDCA) ogłosiła jednak, że część partii szczepionki, liczącej 5 mln dawek, była wystawiona na działanie zbyt wysokiej temperatury. Specyfik mógł przez to stracić na skuteczności - informuje Yonhap.

Rząd planuje szczepienia przeciw grypie, by lepiej przygotować się do możliwego wzrostu zakażeń koronawirusem jesienią. Covid-19 charakteryzuje się podobnymi objawami jak grypa, w tym kaszlem, bólem gardła i gorączką, więc lekarzom nie będzie łatwo odróżnić te choroby.

Korea Płd. od połowy sierpnia walczyła z dużym wzrostem liczby zachorowań na Covid-19, jednak liczby wykrywanych przypadków od trzech dni utrzymują się poniżej 100. We wtorek zgłoszono 61 nowych infekcji, łączny bilans wzrósł do 23 106 przypadków, a bilans zgonów - do 388.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum