Koperty parkingowe dla niepełnosprawnych na niebiesko

www.portalsamorzadowy.pl Autor: PTWP - PortalSamorzadowy.pl • Źródło: portalsamorzadowy.pl/Rynek Zdrowia   • 06 czerwca 2017 15:47

Do końca czerwca samorządy mają czas na zaktualizowanie oznakowania miejsc postojowych przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych. Znak P-24 ”miejsce dla pojazdu osoby niepełnosprawnej” umieszcza się na nawierzchni barwy niebieskiej.

Koperty parkingowe dla niepełnosprawnych na niebiesko
Koperty parkingowe dla niepełnosprawnych na niebiesko. FOT. Gregory Wake/Flickr.com (CC BY-NC-SA 2.0)

Np. w Gliwicach sieć marketów Lidl była jednym z pierwszych właścicieli parkingów, którzy na swoim prywatnym terenie zmienili barwę kopert na niebieską. Samo miasto Gliwice długo nie podejmowało tematu zastosowania w praktyce nowych przepisów, jednak ostatecznie w maju parkingi dla niepełnosprawnych w centrum zaczęto przemalowywać - informuje serwis 24gliwice.pl.

Przymus aktualizacji znaku poziomego wyniknął z wprowadzenia rozporządzenia ministra infrastruktury i rozwoju z 3 lipca 2015 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie szczegółowych warunków technicznych dla znaków i sygnałów drogowych oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego i warunków ich umieszczania na drogach.

Zgodnie z zapisami dokumentu Znak P-24 „miejsce dla pojazdu osoby niepełnosprawnej” umieszcza się na nawierzchni barwy niebieskiej.

Czytaj: www.portalsamorzadowy.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum