Konsultant krajowy do Owsiaka: nie dajcie satysfakcji tym, którzy potrafią tylko krytykować

Autor: RZX/Rynek Zdrowia • • 08 lutego 2014 17:23

"Pamiętajcie, że jest wciąż wiele do zrobienia i z pewnością nie zrobią tego za nas frustraci zajmujący się zapełnianiem wirtualnej przestrzeni bzdurami. Róbmy to dalej, pamiętajcie że jesteśmy z Wami do końca świata i jeden dzień dłużej' - napisał w liście otwartym do Jurka i Lidii Owsiak prof. Piotr Kaliciński, kierownik Kliniki Chirurgii Dziecięcej i Transplantacji Narządów w Instytucie Pomnik Centrum Zdrowia Dziecka, krajowy konsultant ds. chirurgii dziecięcej.

List prof. Piotra Kalicińskiego ma związek z przedstawioną w piątek (7 lutego) przez Jerzego Owsiaka decyzją o wycofaniu się z kierowania Fundacją Wielkiej Orkietry Świątecznej Pomocy.

"My wiemy doskonale jak wiele zrobiliście, wiedzą to doskonale rodzice naszych pacjentów widząc wszędzie w szpitalach dziecięcych serduszka Fundacji. My potrafimy ocenić czy sprzęt, który otrzymaliśmy jest dobry i przydatny i wiemy, że taki jest, bo sami o niego prosiliśmy. Mogę to powiedzieć z pełną odpowiedzialnością, bo byłem ekspertem w kilku projektach Fundacji" - napisał profesor zwracając się do Jurka i Lidii Owsiak. 

Jak zaznaczył, to dzięki ich zaangażowaniu od ponad 20 lat, lekarze mogą lepiej, skuteczniej leczyć ciężko chore dzieci.

W ocenie konsultanta krajowego w dz. pediatrii "ludzie, którzy to podważają nie mają pojęcia o czym mówią, żyją wyłącznie w kategoriach zawiści, nienawiści do wszystkiego co pozytywne, bo nie rozumieją, że można robić coś dobrego, wkładać w to całe serce i cieszyć się tym po prostu". 

"Jesteście ofiarami sukcesu i bezkompromisowości w tym co robicie wraz z całą Fundacją. Wiele osób to boli do tego stopnia, że poświęciłyby nawet zdrowie dzieci byle wam zaszkodzić i siać nienawiść, nie odpuszczajcie" - zachęca prof. Kaliciński.

Jak przekonuje profesor, twórcy Fundacji "uruchomili w społeczeństwie olbrzymie pokłady dobra, zwłaszcza wśród młodzieży, która potrzebuje szczególnie dzisiaj pozytywnych wzorców".

"Drodzy Przyjaciele, pamiętajcie, że jest wciąż wiele do zrobienia i z pewnością nie zrobią tego za nas frustraci zajmujący się zapełnianiem wirtualnej przestrzeni bzdurami. Róbmy to dalej, pamiętajcie że jesteśmy z Wami do końca świata i jeden dzień dłużej" - zaapelował w emocjonalnym tonie prof. Piotr Kaliciński.

W piątek (7 lutego) list popierający i broniący Owsiaka wystosowało środowisko neonatologów.

W ostatnich miesiącach Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy była obiektem wielu ataków m.in. ze strony prawicowych polityków, mediów i blogerów. Szczególnie nasiliły się one przed styczniowym 22. Finałem WOŚP.

W tym tygodniu w Złotoryi rozpoczął się proces z prywatnego oskarżenia Owsiaka przeciwko blogerowi piszącemu pod pseudonimem MatkaKurka, który zamieścił m.in. teksty zatytułowane "Jerzy Owsiak - król żebraków i łgarzy, złoty melon sekty WOŚP", "Guru Owsiak w 11 lat wyjął 46 Złotych Melonów" oraz "Jerzy Owsiak, król żebraków i łgarzy pracuje na nowy tytuł - hiena cmentarna".

W reakcji na to, co dzieje się wokół WOŚP, Owsiak był bliski odejścia z Fundacji. W miniony piątek (7 lutego) zakomunikował, że rozważa podjęcie takiej decyzji. W sobotę (8 lutego) wyznał na swoim videoblogu, że chciał zrezygnować z pracy dla WOŚP, ale odwiodły go od tego listy od wolontariuszy i osób, które zawdzięczają życie i zdrowie sprzętowi Fundacji.

Czytaj też. Owsiak: chciałem zrezygnować, ale listy od wolontariuszy odwiodły mnie od tego

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum