Końskie: policja pomogła rodzącej szybko dotrzeć do szpitala

Autor: Dziennik Łódzki/Rynek Zdrowia • • 26 kwietnia 2017 09:22

W poniedziałek (24 kwietnia) doszło na drogach powiatu opoczyńskiego i sąsiedniego powiatu koneckiego do niezwykłego zdarzenia. Policjanci ruszyli na pomoc małżeństwu, którego dziecko bardzo spieszyło się na świat.

Końskie: policja pomogła rodzącej szybko dotrzeć do szpitala
Zdenerwowany mąż kierujący samochodem, wiozący rodzącą żonę, poprosił o wsparcie policję w szybkim dojechaniu do szpitala w Końskich. Fot. PTWP

Mieszkanka województwa świętokrzyskiego jechała wraz z mężem przez województwo łódzkie samochodem, gdy nagle zaczęła. Zdenerwowany mąż, który obawiał się korków, poprosił o wsparcie policję w szybkim dojechaniu do szpitala w Końskich.

Jak poinformowała st. asp. Barbara Stępień, rzecznik Komendy powiatowej Policji w Opocznie z pomocą najpierw ruszyli policjanci z Opoczna, którzy byli najbliżej samochodu. Oni także przekazali informacje do Końskich, że jedzie w ich kierunku volkswagen golf, w którym znajduje się rodząca kobieta. Powiadomione także zostało pogotowie ratunkowe z Końskich. Policjanci z koneckiej prewencji w miejscowości Pomorzany, już na terenie województwa świętokrzyskiego dołączyli do eskorty.

Kolumna pojazdów z rodzącą dotarła bezpiecznie i sprawnie do Szpitala Rejonowego w Końskich. Tam na rodzącą kobietę czekali już lekarze. Po południu w komendzie w Końskich świeżo upieczony tata, serdecznie podziękował policjantom za pomoc w przyjściu na świat małej Zuzi.

Więcej: www.dzienniklodzki.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum