Konkurs "Wielkopolski Lekarz z Sercem". Kto nagrodzony?

Autor: PWX/Rynek Zdrowia • • 12 kwietnia 2017 20:57

Rozstrzygnięto pierwszą edycję konkursu im. Kazimierza Hołogi "Wielkopolski Lekarz z Sercem" Konkurs zorganizował Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego oraz Wielkopolska Izba Lekarska.

Konkurs "Wielkopolski Lekarz z Sercem". Kto nagrodzony?
Laureaci konkursu. Fot. mat. prasowe

Kandydatów zgłaszali pacjenci oraz pracownicy służby zdrowia.

Zwycięzcą został prof. Jacek Łuczak. Twórca hospicjum Palium w Poznaniu, założyciel i prezes Polskiego Towarzystwa Opieki Paliatywnej Oddział w Poznaniu, członek Królewskiego Londyńskiego Towarzystwa Lekarskiego.

Wyróżnienia otrzymali: Bożena Janicka- wieloletni lekarz rodzinny, kierownik Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Kazimierzu Biskupim, prezes PPOZ oraz Marek Daniel - były wieloletni z-ca dyr. SPZOZ nad Matką i Dzieckiem w Poznaniu, a ostatnio dyrektor medyczny Szpitala w Puszczykowie im. prof. Stefana Tytusa Dąbrowskiego S.A. - podano w informacji dla mediów.

Konkurs "Wielkopolski Lekarz z Sercem" im. Kazimierza Hołogi  jest inicjatywą, która ma na celu promowanie działalności charytatywnej i społecznej lekarzy z Wielkopolski oraz nagrodzenie tych, którzy poprzez swoją postawę życiową oraz działalność pozazawodową niosą pomoc ludziom chorym i potrzebującym pomocy.

We wtorek, 11 kwietnia, w Teatrze Wielkim im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu odbyła się uroczysta gala pierwszej edycji konkursu "Wielkopolski Lekarz z Sercem". Konkurs zorganizował Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego oraz Wielkopolska Izba Lekarska.

Jak podano w komunikacie na stronie UM, prof. Jacek Łuczak został nagrodzony m.in. z to, że "jest wzorem dla młodej kadry lekarskiej, godnym naśladowania; od 30 lat lekarz hospicyjny".

Bożena Janicka została wyróżniona za działalność społeczną i charytatywną na rzecz dzieci i rodzin potrzebujących wsparcia oraz pomocy. Kapituła doceniła jej współpracę z Towarzystwem Przyjaciół Dzieci - zainicjowanie zbiórki środków dla dzieci z grupy ryzyka społecznego oraz promocję szczepień ochronnych.

Marek Daniel otrzymał wyróżnienie m.in. za nawiązanie współpracy z ośrodkami adopcyjnymi w Wielkopolsce i Domami Samotnej Matki w Lesznie, Kiekrzu i Gnieźnie.

Patronem konkursu „Wielkopolski Lekarz z Sercem” jest Kazimierz Hołoga, wywodzący się z Wielkopolski lekarz społecznik i filantrop, dyrektor szpitala powiatowego w Nowym Tomyślu, który w II połowie XX wieku w praktyce realizował ideały lekarza bez reszty oddanego pacjentom.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum