Konkurs "Położna na medal": głosować można do końca grudnia

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 07 grudnia 2020 14:13

Do końca grudnia kobiety w ciąży, mamy i ich rodziny mogą głosować na położne z całej Polski zgłoszone do tegorocznej siódmej edycji konkursu "Położna na medal" - poinformowali w poniedziałek (7 grudnia) organizatorzy.

Konkurs "Położna na medal": głosować  można do końca grudnia
FOT. Arch. RZ; zdjęcie ilustracyjne

Plebiscyt, będący częścią kampanii społeczno-edukacyjnej, prowadzonej pod taką samą nazwą, ma wyróżniać i nagradzać wyjątkowe położne, doceniane przez pacjentki za wsparcie, empatię, bliskość, a także za wiedzę, kompetencje i doświadczenie.

Konkurs ma wyłonić trzy najlepsze położne w kraju i najlepsze położne w poszczególnych województwach. Ich nazwiska poznamy w pierwszych dniach stycznia.

Głosy na zgłoszone kandydatki pod adresem www.poloznanamedal.info/kandydatki

Patronat honorowy nad przedsięwzięciem sprawuje Naczelna Rada Pielęgniarek i Położnych, a partnerami merytorycznymi tegorocznej edycji są: Fundacja Rodzić po Ludzku, Polskie Towarzystwo Położnych, Stowarzyszenie Dobrze Urodzeni i Polskie Centrum Edukacji.

"Położna na medal" to kampania społeczno-edukacyjna prowadzona od 2014 r. Zwraca uwagę na kwestie związane z koniecznością podnoszenia standardów i jakości opieki okołoporodowej w Polsce przez edukację i promocję dobrych praktyk. Jej celem jest również podnoszenie świadomości społecznej na temat roli położnych w opiece okołoporodowej.

Autor: Katarzyna Lechowicz-Dyl (PAP)

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum