Konkurs Położna na Medal. Nominacje można zgłaszać do końca września

Autor: oprac. WOK • Źródło: Rynek Zdrowia16 sierpnia 2021 18:15

Do końca września pacjentki i ich rodziny mogą nominować położne do 8. edycji konkursu "Położna na Medal". Zgłoszenie, a później oddanie na położną głosu, to wyjątkowy sposób podziękowania jej za wsparcie i docenienia kompetencji.

Agnieszka Małolepszy, położna z Łodzi, laureatka ostatniej edycji plebiscytu "Położna na Medal" FOT. Materiały prasowe
  • Tylko w trzech ostatnich edycjach konkursu „Położna na Medal”, kobiety w ciąży i po porodzie oraz ich rodziny nominowali ponad 1500 położnych
  • Konkurs jest organizowany w ramach ogólnopolskiej kampanii społeczno-edukacyjnej „Położna na Medal”
  • Konkurs „Położna na Medal” to możliwość podziękowania swojej położnej w niecodzienny sposób - poprzez zgłoszenie konkursowej nominacji i głosowanie

Konkurs jest organizowany w ramach ogólnopolskiej kampanii społeczno-edukacyjnej „Położna na Medal”, której celem od samego początku, czyli od 2014 roku, jest uświadamianie w zakresie opieki okołoporodowej oraz promowanie wysokich standardów z nią związanych.

"Zadowolenie pacjentek dodaje nam skrzydeł"

- Konkurs „Położna na Medal” to możliwość podziękowania swojej położnej w niecodzienny sposób. Zgłaszając swoje położne i oddając na nie glosy docenia się naszą pracę. Czujemy się dzięki temu zauważone, wyróżnione i widzimy, że nasza praca ma odzwierciedlenie w waszym życiu. Zadowolenie pacjentek dodaje nam skrzydeł, mobilizuje do dalszej pracy i sprawia, że uśmiech gości na naszych twarzach - mówi Agnieszka Małolepszy, położna z Łodzi, laureatka ostatniej edycji plebiscytu.

Położne do konkursu można nominować do 30 września 2021 roku. Podobnie jak w ubiegłych latach, zgłoszeń dokonywać mogą nie tylko pacjentki, ale także członkowie ich najbliższej rodziny. Do prawidłowego zgłoszenia położnej wystarczy podanie jej imienia i nazwiska, adresu e-mail lub numeru telefonu, a także miasta i nazwy placówki, w której pracuje.

Regulamin konkursu dopuszcza także nominacje dokonywane przez same położne. Wszystkie zgłoszenia przyjmowane są  za pośrednictwem strony internetowej.

Głosować można do 31 grudnia

1 kwietnia 2021 r., równolegle ze zbieraniem zgłoszeń/nominacji, ruszyła także możliwość oddawania głosów na położne. Głosowanie potrwa do końca 2021 roku.

Tylko w trzech ostatnich edycjach konkursu, kobiety w ciąży i po porodzie oraz ich rodziny nominowali 1529 położnych, na które w sumie oddano ponad 52 tys. głosów.

Po raz kolejny patronat honorowy nad kampanią i konkursem objęła Naczelna Rada Pielęgniarek i Położnych, a patronaty merytoryczne sprawują: Polskie Towarzystwo Położnych, Fundacja „Rodzić po Ludzku”, a także Stowarzyszenie „Dobrze Urodzeni”.

Pomysłodawcą i organizatorem kampanii jest AMA Akademia Malucha Alantan, inicjatywa promująca zdrowy tryb życia rodzin. Mecenasem tegorocznej edycji kampanii i konkursu została marka Oktaseptal.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum