MAK/Rynek Zdrowia | 26-04-2017 15:18

Konkurs "Położna Przyszłości": poznaliśmy laureatki

Rozstrzygnięta została pierwsza edycja konkursu "Położna Przyszłości - Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy". Tytuł ten zdobyła Monika Jańska z Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu. Nagrodą główną jest miesięczny staż w Szpitalu św. Zofii w Warszawie.

Laureatki konkursu "Położna Przyszłości"

W konkursie wzięło udział ponad 300 studentów położnictwa z 13 uczelni medycznych w Polsce. Głównym celem przedsięwzięcia jest promocja zawodu położnej w Polsce.

Idea olimpiady od początku spotykała się z ciepłym przyjęciem m.in. Towarzystwa Położnych i Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych, która objęła konkurs honorowym patronatem - przypomina Biuro Konkursu w informacji prasowej.

Konkurs składał się z dwóch etapów. W pierwszym etapie, który odbył się 27 marca br. w 13 uczelniach medycznych jednocześnie, wyłoniono 14 laureatek Drugi etap składał się najpierw z części teoretycznej w formie testowej (60 pytań w 60 minut). Po teście wyłoniono 5 najlepszych studentek, które przeszły do ścisłego finału - egzaminu praktycznego.

Tytuł Położnej Przyszłości 2017 otrzymała Monika Jańska z Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu. Drugie miejsce zdobyła Natalia Skupińska (Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu). Trzecią pozycję zajęła Kinga Gajewska z wrocławskiego UM.

Finalistkami zostały Katarzyna Janecko z Państwowej Medycznej Wyższej Szkoły Zawodowej w Opolu oraz Maria Sztafińska ze Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

Inicjatorem i organizatorem olimpiady była Akademia Malucha Alantan, działająca na rzecz zdrowia i bezpieczeństwa dzieci.