Komisja Europejska: 26 września Dniem Eks-palacza

Autor: KLX/Rynek Zdrowia • • 26 września 2013 12:05

Komisja Europejska ustanowiła 26 września Dniem Eks-palacza. We wszystkich krajach Unii Europejskiej odbywają się z tej okazji liczne wydarzenia. Warszawa dołącza do obchodów Dnia Eks-palacza uczestnicząc w 35. Maratonie Warszawskim inaugurowanym na Stadionie Narodowym.

Komisja Europejska: 26 września Dniem Eks-palacza
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
W ramach obchodów Dnia Eks-palacza znane osoby w całej Europie zjednoczyły się, aby pogratulować 400 tysiącom bohaterów, którzy rzucili palenie dzięki kampanii Komisji Europejskiej "Eks-palacze. Nic ich nie zatrzyma".

Jest to pierwszy w Europie dzień promocji zdrowia, którego celem jest uhonorowanie osiągnięć byłych palaczy tytoniu. Komisja Europejska wyraża nadzieję, że ponad 400 tysięcy osób (w Polsce ponad 20 tysięcy), które w ramach kampanii "Eks-palacze. Nic ich nie zatrzyma" rzuciły palenie dzięki bezpłatnemu narzędziu iCoach, zainspiruje tysiące innych do rozstania się z nałogiem.

W obchodach uczestniczyła będzie także Europejska Fundacja Płuc (www.europeanlung.org) oraz inne organizacje zajmujące się zdrowiem, instytucje charytatywne i wiodący pracodawcy, mając nadzieję, że zmotywuje to osoby, które wciąż walczą z nałogiem tytoniowym.

W Warszawie obchody Dnia Eks-palacza odbędą się 28 i 29 września podczas 35. PZU Maratonu Warszawskiego na Stadionie Narodowym.

Dzień Eks-palacza jest kontynuacją kampanii "Quit Smoking With Barça" organizowanej przez Komisję Europejską we współpracy z międzynarodowym klubem piłkarskim  FC Barcelona, w której obecnie uczestniczy ponad 70 tysięcy osób rzucających palenie.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze