Kolejne pogrzeby ofiar katastrofy pod Smoleńskiem

Autor: Dziennik Gazeta Prawna/Rynek Zdrowia • • 19 kwietnia 2010 12:05

Po pochowaniu pary prezydenckiej nadszedł czas na pogrzeby innych osób, które zginęły w katastrofie samolotu Tu-154. W poniedziałek 19 kwietnia odbędzie się 11 pogrzebów.

Jak podaje Dziennik Gazeta Prawna, do krypty grobowej w Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie we wczesnych godzinach wieczornych (ok. 18.15) złożone zostanie ciało ostatniego prezydenta Polski na uchodźstwie, Ryszarda Kaczorowskiego.

Na Cmentarzu Wojskowym na warszawskich Powązkach pochowany zostanie prezes Narodowego Banku Polskiego Sławomir Skrzypek. Msza żałobna w kościele Świętego Krzyża przy Krakowskim Przedmieściu rozpocznie się o godz. 14.

Na cmentarzu tym pochowani zostaną również Piotr Nurowski, szef PKOL (o godz. 11 rozpocznie się msza św. w Katedrze św. Michała i Floriana na warszawskiej Pradze) oraz Jolanta Szymanek-Deresz, wiceprzewodnicząca SLD (godz. 17). 

O godz. 10.30 przewidywane było złożenie do grobu ciała Izabeli Tomaszewskiej z Kancelarii Prezydenta, nazywanej w Pałacu Prezydenckim „prawą ręką” prezydentowej Marii Kaczyńskiej.

W południe rozpocznie się w Łodzi msza żałobna, a po niej pogrzeb prezes Naczelnej Rady Adwokackiej, mec. Joanny Agackiej-Indeckiej. Zostanie pochowana na Starym Cmentarzu.

więcej na www.dziennik.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum