Kolejna misja medyczna Caritas

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 16 listopada 2012 09:41

Zachodniopomorscy lekarze będą operować na Haiti. 11-osobowa ekipa specjalistów ze Szczecina, Świnoujścia i Gryfic w piątek ( 16 listopada) wylatuje na Haiti do szpitala w Milot.

Udział w misji weźmie dwójka chirurgów, dwójka anestezjologów, pediatra, cztery pielęgniarki oraz tłumacze i zarazem organizatorzy misji: siostra Miriam Badran i ks. Maciej Szmuc.

- Nasi anestezjolodzy współpracować będą zarówno z naszymi chirurgami, jak i amerykańskimi ortopedami, którzy także będą w tym czasie w Milot - mówi ks. Maciej Szmuc, dyrektor Caritasu Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej. - Chirurdzy mają wstępnie zaplanowane około 30 operacji. Pediatra ma pracować na oddziale i przyjmować w poradni dzieci z okolicznych miejscowości, nawet do 40 dziennie.

Jak podaje gazeta.pl, to już kolejna taka misja medyczna na Haiti. Ekipa z Zachodniopomorskiego raz w roku pracuje w Milot w archidiecezji Cap Haitien, ok. 200 km na północ od stolicy Haiti Port-au-Prince. Jak tłumaczy ksiądz Szmuc, na Haiti brakuje specjalistów. Dlatego prowadząca szpital fundacja współpracuje z wolontariuszami z wielu państw. Lekarze i pielęgniarki przylatują tam na krótkie misje, operują i udzielają bieżącej pomocy medycznej. Wspomagają też mieszkańców.

Więcej: www.gazeta.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum