Kobiece mleko zdrowe także dla dorosłych

Autor: rp.pl/Rynek Zdrowia • • 12 kwietnia 2019 21:50

Kobiece mleko nie jest już tylko i wyłącznie dla dzieci. Koncerny spożywcze odkryły jego prozdrowotne zalety. Najnowsze badania sugerują, że jeden składnik ludzkiego mleka może zapewnić korzyści zdrowotne zarówno dorosłym, jak i niemowlętom.

Kobiece mleko zdrowe także dla dorosłych
Fot. Shutterstock (zdjęcie ilustracyjne)

Jak informuje Bloomberg, światowe giganty chemiczne inwestują miliony w zwiększenie produkcji cukru znajdującego się naturalnie w mleku matki. Twórcy preparatów dla niemowląt, tacy jak Nestle, nie nadążają z produkcją wystarczającej ilości syntetycznego oligosacharydu - cukru, który nie ulega strawieniu. Rola oligosacharydów polega na odżywianiu flory bakteryjnej w układzie pokarmowym dziecka.

Oligosacharydy wzmacniają układ odpornościowy dzieci, pomagając zwalczać infekcje i stany zapalne, wspomagając rozwój mózgu. Koncerny doszły do wniosku, że te korzyści zdrowotne można przełożyć na nowych klientów i nowy potencjalny rynek: dorosłych. Według szacunków koncernu DuPont może być on wart nawet 1 mld dolarów.

Problem jednak w tym, że koncerny chemiczne nie oferują prawdziwego składnika mleka kobiecego, ale jego syntetyczna wersję. Starają się stworzyć jak najbardziej "oryginalny" oligosacharyd, ale nadal jest on jednak sztucznym tworem. Dlatego też niektórzy naukowcy są mocno sceptyczni.

Czytaj: rp.pl

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum