Kilkadziesiąt lekarek było gotowych zapozować do kalendarza - w szczytnym celu

Autor: pwx/Rynek Zdrowia • • 07 listopada 2019 16:45

12 lekarek wesprze swoim wizerunkiem akcję charytatywną, której celem jest promowanie profilaktyki chorób kobiecych, ze szczególnym uwzględnieniem chorób onkologicznych.

Kilkadziesiąt lekarek było gotowych zapozować do kalendarza - w szczytnym celu
Fot. Fotolia

Sensualne, artystyczne zdjęcia lekarek znajdą się w unikalnym kalendarzu zachęcającym do profilaktyki. Zainteresowanie lekarek projektem zaskoczyło pomysłodawców z Fundacji Nu-Med i Śląskiej Izby Lekarskiej.

Zgłosiło się kilkadziesiąt kandydatek, o wyborze dwunastu zdecydował jedynie czas zgłoszenia. Profesjonalna sesja zdjęciowa odbędzie się 9 listopada 2019 r. w Śląskiej Izbie Lekarskiej (ul. Grażyńskiego 49a), w godzinach od 8 do 16.

Twarzą kalendarza będzie Doktor Ewa Bogacka - Konik, która w ciąży dowiedziała się, że choruje na nowotwór piersi. Urodziła. Dziś jest po mastektomii. Pozując do fotografii chce zwrócić uwagę na to, jak ważne i cenne jest badanie USG piersi w okresie ciąży.

- Lepiej, zapobiegać niż leczyć, to niby banalne powiedzenie, ale bardzo  prawdziwe. Śląska Izba Lekarska od lat włącza się w różne akcje profilaktyczne. Poprzez kalendarz z wizerunkami lekarek i hasłami, których wspólnym mianownikiem jest choroba nowotworowa chcemy przekonać kobiety do badań profilaktycznych - mówi prezes ORL w Katowicach dr Tadeusz Urban.

Dodaje:  - Jeśli choć jedna z pań patrząc na kalendarz postanowi wykonać cytologię lub przebadać piersi będzie to nasz ogromny sukces. Edukacja i podnoszenie świadomości są niezwykle ważne. Zdarza się, że przyjmuję na oddział położniczy kobiety w 9 miesiącu ciąży, bez żadnych badań wykonanych w tym okresie, bez karty ciąży, czasem nawet bez świadomości, że za chwilę zostaną matkami. To przerażające.

Jak mówi dr Tadeusz Urban opierając się na własnym doświadczeniu, do lekarza ginekologa najczęściej przychodzą młode kobiety, po receptę na środki antykoncepcyjne, ciężarne i te, które mają problemy w okresie okołomenopauzalnym. - W tak zwanym międzyczasie wiele może się wydarzyć, dlatego dbanie o swoje zdrowie w każdym okresie życia jest tak ważne - przekonuje.

Zdjęcia do kalendarza wykona fotograf Karolina Pyrek, make-up Katarzyna Cywicka, a włosami modelek zajmie się wicemistrz świata fryzjerstwa z 2014 roku Damian Duda. O komfort lekarek podczas sesji zadba projektantka Iza Jałowiecka, właścicielka marki Furelle.

Kalendarz będzie można pozyskać od początku grudnia, poprzez fundację Nu-med #OnkologiaNaCeglanej. Projekt uda się zrealizować dzięki partnerowi przedsięwzięcia - firmie InterPolska.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum