Kierunek Hiszpania: uwaga, drastyczny wzrost zakażeń koronawirusem

Autor: oprac. KG • Źródło: PAP02 lipca 2021 06:30

Pomimo masowych szczepień od środy w Hiszpanii doszło do zwiększenia aż o 17 punktów poziomu infekcji przypadających na 100 tys. obywateli. Wynosi on już 134.

Fot. Katarzyna Gubała/PTWP
  • Podczas ostatnich 24 godzin zanotowano w Hiszpanii osiem zgonów wskutek zakażenia koronawirusem
  • To najmniejsza od sierpnia 2020 r. dobowa liczbę śmiertelnych ofiar Covid-19
  • Jednocześnie drastycznie wzrasta liczba zakażeń

Cytowani przez telewizję TVE i portal "Redaccion Medica" eksperci wskazują, że najmniejsza od blisko roku liczba dziennych zgonów na Covid-19 to efekt masowych szczepień.

Kolejny rekord dziennych szczepień przeciw Covid-19

Media odnotowują, na podstawie szacunków resortu zdrowia, że podczas minionej doby pobity został kolejny rekord dziennych szczepień przeciwko koronawirusowi - 747 tysięcy.

Według czwartkowego komunikatu ministerstwa zdrowia dotychczas hiszpańskie służby medyczne użyły do szczepień 42 mln dawek, a pełen proces szczepień w tym 47-milionowym kraju zakończyło już prawie 18 mln osób.

Zakażeniom winne imprezy i dyskoteki

Pomimo masowych szczepień od środy w Hiszpanii doszło do zwiększenia aż o 17 punktów poziomu infekcji przypadających na 100 tys. obywateli. Wynosi on już 134.

W ocenie regionalnych służb medycznych, m.in. Katalonii, Andaluzji i Galicji, do drastycznego wzrostu zakażeń przyczyniły się masowo organizowane zabawy na świeżym powietrzu oraz w dyskotekach cieszących się popularnością pomimo pandemii.

Pod koniec czerwca informowano, że liczba zakażeń Covid-19 wśród hiszpańskich uczniów, którzy wyjechali w czerwcu na wakacje na Majorkę po zakończeniu roku szkolnego, wzrosła do prawie 900.

12 uczniów hospitalizowano, ponad 3 tys. osób prewencyjnie poddano kwarantannie - na Majorce oraz w innych częściach kraju - poinformował w poniedziałek "El Mundo".

Czytaj też: Hiszpańscy uczniowie wyjechali na Majorkę - ok. 900 jest już zakażonych koronawirusem

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum